بوستان مینیاتوری مشهد

بوستان مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد یک مکان جالب و جذاب برای تفریح و گشت و گذار در شهر مشهد است که نظیر آن را کمتر دیده اید. بوستان مینیاتوری مشهد، اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور به مساحت ۸ هکتار در مشهد احداث شد. پارک مینیاتوری در واقع، ایرانی کوچک است که آثار باستانی گوناگون از گوشه و کنار کشورمان در مقیاس کوچک در این پارک زیبا در مشهد به نمایش در می‌آید. در هنگام افتتاح این بوستان 9 المان آن به بهره برداری رسید و قرار است ۵۸ نماد فرهنگی، مذهبی و نقاط دیدنی شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتور شده در معرض دید عموم شهروندان مشهدی قرار گیرد. گردش در این بوستان زیبا علاوه بر تفریح باعث افزایش اطلاعات و آگاهی شما از مناطق دیدنی کشور عزیزمان شود. بی شک رفتن با کودکان عزیزتان باعث شناخت هویت ملی آنها می شود.

پارک مینیاتوری مشهد.

این پارک در مشهد باعث می شود خاطرات سفر به سایر نقاط کشور برایتان تداعی شود یا حتی اگر به بعضی شهر ها سفر نکرده اید آثار باستانی و فرهنگی و مذهبی آن را بصورت المان های کوچکی در این بوستان ببینید و لذت ببرید. المان‌های تحت جمشید، آرامگاه فردوسی مشهد، پل خواجو، فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد، آرامگاه عطار نیشابوری، راه‌آهن مشهد، روستای کندوان، باغ شاهزاده ماهان کرمان و سد کارون تا کنون رونمایی شده‌اند.

بوستان مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری در مشهد

از جمله امکانات رفاهی و تفریحی دیگر این بوستان خاص در مشهد می‌توان به تراس تماشا، زمین بازی کودکان با طراحی بازی‌های بومی و محلی، فضای سبز، دریاچه به وسعت ۲۰۹۵ متر و رودخانه ای به طول ۲۱۶ متر، و… اشاره کرد. جالب است بدانید که قرارگیری ریل راه آهن در مسیر این بوستان موجب شده تا مسافرانی که در قطار هستند بتوانند به راحتی این آثار مینیاتوری را نظاره کنند. یکی از نکات جذاب دیگر این بوستان طراحی و ساخت پیست مسابقه برای ماشین‌های کنترلی به شکل نقشه ایران  می باشد.

مسافران عزیزی که اقدام به رزرو هتل نزدیک حرم امام رضا (ع) در مشهد کرده اند ممکن است مجبور باشند مسافت زیادی را تا بوستان مینیاتوری مشهد طی کنند اما زیبایی و تفریحات فراوان این پارک در مشهد شما را مجاب به بازدید از این بوستان می کند.

بوستان مینیاتوری مشهد

آدرس: مشهد، بزرگراه میثاق، بلوار الهیه، بلوار سجادیه، سجادیه ۲۶

 

نماد اعتماد الکترونیکی