باغ ملی مشهد

تاریخ انتشار: 1397/09/13

باغ ملی مشهد

باغ ملی مشهد

مشهد مقدس یکی از قدیمی ترین شهر های کشور می باشد و همانطور که می دانید در اکثر شهر های قدیمی، باغی با عنوان باغ ملی وجود دارد. در مشهد مقدس نیز باغی بسیار زیبا و دیدنی به نام باغ ملی در یکی از خیابان های قدیمی شهر مشهد که در قدیم به نام خیابان ارگ و با اسم فعلی خیابان امام خمینی(ره) قرار دارد.

باغ ملی مشهد

این باغ زیبا و تاریخی اولین باغ تفریحی در مشهد می باشد که پوشیده از درخت های چنار کهن و دیگر انواع مختلف گیاهان می باشد. و هم اکنون مکانی برای آرامش و ثبت لحظات خوش به همراه خانواده است به ویژه مجموعه بازی کودکان این باغ باصفا باعث شده تا خانواده ها برای تفریح به باغ ملی بیایند. در دل این باغ سرسبز نیز تندیس‌هایی از مشاهیر علم و ادب و عرفان به چشم می‌خورد که ارزش این باغ را بیشتر از قبل به رخ همگان می کشد. فاصله ی کم باغ ملی با حرم مطهر امام رضا  (ع)، برای زائران یکی دیگر از مزایای این باغ به شمار می آید.

باغ ملی در مشهد

تندیس در باغ ملی مشهد

فضای بازی در باغ ملی مشهد

در گذشته ارگ شهر یا ارگ اولیه که متعلق به دوره ملک محمود سیستانی بوده، در این مکان واقع بوده است و آب قنات معروف و قدیمی رکن آباد نیز از میان این باغ زیبا عبور می نمود. که این باغ نیز به وسیله آب این قنات رکن آباد آبیاری می شد.

باغ ملی مشهد

این باغ کوچک و باصفا در زمان مظفرالدین شاه به حاج حسین ملک داده می شود و او نیز در سال 1345 این باغ را وقف شهرداری مشهد می کند و اکنون نیز تحت نظر شهرداری منطقه ۸ مشهد می باشد.

باغ ملی در مشهد

در حال حاضر باغ ملی به صورت یک پارک محلی درآمده ولی به دلیل قدمت و سابقه تاریخی خود هنوز که هنوزه مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد. چنانچه هتل محل اقامت شما نزدیک باغ ملی مشهد است، دیدن این بوستان باصفا در مشهد خالی از لطف نیست.

آدرس: مشهد، خیابان امام خمینی (ره) (ارگ), مجاور خیابان جنت

 

 

تاریخ انتشار : 1397/09/13


 

نماد اعتماد الکترونیکی