نماز عید فطر98 در مشهد

تاریخ انتشار: 1398/03/13

نماز عید فطر98 در مشهد

عید فطر در حرم امام رضا(ع) مشهد

یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان در جهان، عید سعید فطر است. ماه رمضان که به ماه مهمانی خدا مشهور است در وجود هر مسلمانی حس معنوی و بندگی خداوند را متجلی می سازد. از این رو بسیاری از مسلمانان پس از پایان این ماه نیز وداعی باشکوه برگزار کرده و اعمال عید فطر را تمام و کمال انجام می دهند. مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه ملکوتی و پر خیر امام رضا(ع) در زمینه های مذهبی فعالیت بیشتری داشته و در هرنقطه از این شهر جشن و دورهمی برگزار میگردد به همین دلیل است که بسیاری از هموطنان سفر به مشهد را برای تعطیلات عید فطر انتخاب می کنند . برای تبریک و شادباش فرا رسیدن عید فطر، از مردم با شربت و شیرینی و شکلات پذیرایی می شود و مردم نذورات خود را در این عید عزیز بین سایر افراد پخش میکنند. به دلیل جو بسیار زیبا در اطراف حرم، رزرو هتل های نزدیک حرم در مشهد شور و شعف ویژه ای در این ایام دارد.

در این روز بسته به تعداد افراد و نوع غذایی که در ماه مبارک رمضان مصرف شده است تعیین و به افراد مستضغف داده می شود . حرم امام رضا (ع) در مشهد قلب تپنده این جشن ها می باشد. برای رفاه هموطنان عزیزی که نمیتوانند دراین مکان مقدس حضور پیدا کنند از طریق رسانه های ملی تمامی اعمال عید فطر با ارتباط مستقیم پخش می شود.
یکی از رسوم ما ایرانی ها هدیه دادن به دختران و پسرانی که برای اولین سال زندگی خود ماه مبارک رمضان را روزه گرفته اند و به سن تکلیف رسیده اند. تا از این سال و ماه مبارک رمضان خاطره خوب و به یاد ماندنی در ذهنشان ثبت گردد.

روزه اولی

نماز عید فطر

از اعمالی که در عید فطر بر مسلمانانی که روزه دار هستند مستحب می باشد، نماز عید فطر است. این نماز که به جماعت برگزار میشود ، دو رکعت است. در رکعت اول بعد از خواندن حمد و سوره باید پنج تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر یک قنوت بخوانید و ادامه ی نماز برگزار میگردد . در جهت رفاه افردی که برای نماز این عید به مساجد میروند برگه هایی حاوی ذکرهایی مربوط به قنوت در این نماز می باشد به افراد حاضر در آن مکان داده میشود . نماز عید فطر علاوه بر مشهد و حرم مطهر امام رضا در همه ی مساجد و در تمامی شهر های ایران برگزار می شود.

نماز عید فطر

نماز عید فطر در حرم مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، ستاد نماز جمعه مشهد در اطلاعیه ای اعلام کرد: نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در صحن جامع رضوی و اماکن متبرک رضوی با حضور پرشور زائران و مجاوران خداجو  اقامه و نوای اللهم اهل الکبریا و العظمه در این صحن و سرای ملکوتی طنین انداز می شود. زمان شروع مراسم  ساعت 6 و 10 دقیقه روز عید اعلام شده است.

بر اساس این اطلاعیه نمار عبادی – سیاسی جمعه هم در تاریخ 17 خرداد در جوار مضجع منور رضوی به امامت حجت الاسلام والمسلمین فرزانه امام جمعه موقت مشهد  مقدس برگزار می شود. زمان شروع این مراسم ساعت 11 و 15 دقیقه و مکان برگزاری آن رواق امام خمینی اعلام شده است.

نماز عید فطر در حرم مشهد

در انتها سایت زواران سفری خاطره انگیز و اقامتی خوش در شهر مقدس مشهد و در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برایتان آرزو می کند. امیدواریم سفر به مشهد در این عید مبارک روح و نفستان را جلا دهد. برای رزرو هتل های مشهد با مناسب ترین قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با زواران : ثابت 1008088(0519)

 

تاریخ انتشار : 1398/03/13

 

نماد اعتماد الکترونیکی