روستای ازغد طرقبه مشهد

تاریخ انتشار: 1398/12/10

روستای ازغد طرقبه مشهد

روستای ازغد طرقبه مشهد

اکثر هموطنان عزیزمان به دلیل تعطیلی مدارس، سفر به مشهد را در فصل تابستان انجام می دهند. در فصل تابستان شهر مشهد آب و هوای نسبتا گرمی دارد و شما می توانید برای تازه کردن آب و هوا، هنگام سفر به مشهد به روستاها و مناطق دیدنی نزدیک مشهد که آب و هوای خوبی دارند بروید. از معروف ترین نقاط خوش آب و هوای مشهد طرقبه و شاندیز مشهد است که علاوه بر زیبایی های طبیعی، رستوران ها و مراکز خرید و تفریحی زیادی نیز برای میزبانی از مسافران مشهد را دارند. از دیگر روستاهای خوش آب و هوای مشهد می توان روستای جاغرق مشهد و روستای اخلمد مشهد را نیز نام برد. اگر هتل های مشهد که در طرقبه واقع شده اند مانند هتل پارک حیات مشهد یا هتل ثامن مشهد را رزرو کنید، فاصله کوتاه تری برای رفتن به این روستا ها دارید. برای رزرو هتل های مشهد چه هتل های نزدیک حرم مشهد چه هتل های طرقبه شاندیز مشهد با سایت زواران تماس بگیرید.

روستای ازغد مشهد

روستای ازغد مشهد ، روستایی خوش آب و هواست که در نزدیکی طرقبه می باشد. ازغد طرقبه در دامنه رشته کوههای بینالود قرار گرفته و در فاصله 25 کیلومتری غرب مشهد و در 20 کیلومتری طرقبه است. روستای ازغد در مشهد آب و هوای کوهستانی دارد و در فصل تابستان دارای آب و هوای مطبوعی ست. روستای ازغد به دلیل بهره مندی از آب و هوا کوهستانی و آب فراوان از باغ های سر سبز و پر محصول برخوردار است و مناظر طبیعی بسیار دل انگیزی دارد.

روستای ازغد مشهد

قدمت تاریخی روستا ازغد طرقبه مشهد

قدمت روستای ازغد طرقبه مشهد به بیش از اسلام میرسد. قدمت روستای ازغد طرقبه مشهد را از مقبره های قدیمی که با خط عبری مندرج شده، دلالت بر چند هزار ساله این روستا میکند . در روستای ازغد طرقبه مسجد تاریخی وجود دارد که در زمان تیموریان بنا شده است و قدمت حدود 1360 ساله دارد. از دیگر اماکن تاریخی روستای ازغد در مشهد، مدرسه علمیه می باشد که قدمتی حدود 400 سال دارد. روستای ازغد در مشهد دارای چندین گورستان تاریخی می باشد. گورستان گبرها که سنگ مزارهای آن حاوی سنگ نوشته عبری می باشد و سنگ نگاره های کنار رودخانه سندی محکم بر ادعای چندین هزار ساله بودن آن میباشد.

قدمت تاریخی روستا ازغد طرقبه مشهد

جاذبه های گردشگری روستای ازغد مشهد

از جاذبه های گردشگری ویژه در روستای ازغد مشهد، وجود درختان کهنسال مانند : درخت ارس . چنار . گردو میباشد که تاریخ چند هزار ساله دارد. دیگر جاذبه های گردشگری روستا ازغد طرقبه مشهد وجود بافت پلکانی زیبا و معماری خاص آن است. در روستا ازغد مشهد تمامی خانه ها از مصالح طبیعی و بومی ساخته شده و کوچه پس کوچه های آن سنگفرش است که فضای روستا را چشم نواز کرده است. با قدم زدن در کوچه های روستای ازغد مشهد قدمت تاریخی آن را می توان کاملا لمس کرد.

جاذبه های گردشگری روستای ازغد مشهد

 

 

تاریخ انتشار : 1398/12/10


 

نماد اعتماد الکترونیکی