حمل و نقل عمومی در مشهد

حمل و نقل عمومی در مشهد

حمل و نقل عمومی شهر مشهد، مناسب مسافران

شهر مشهد یکی از یزرگترین شهرهای ایران است که بالاترین تعداد گردشگر زیارتی را در ایران میزبانی میکند . مشهد علاوه بر بارگاه مقدس حضرت ثامن الحجج، امام رضا (ع) ، جاذبه های گردشگری فراوانی نیز دارد که سالانه گردشگران فراوانی را برای بازدید از مشهد مقدس به این شهر می کشاند. قطعا این حجم از بازدید کنندگان نیازمند حمل و نقل عمومی مناسب می باشد. از نمونه های حمل و نقل عمومی شهر مشهد، مناسب مسافران و زائرین محترم، می توان به مترو، اتوبوس و تاکسی های این شهر که به وفور یافت می شود، اشاره کرد. همچنین برای سفر به مشهد راه‌های مختلفی وجود دارد که می توان به قطارهای مسافرتی متنوع، هواپیما و اتوبوس‌های مسافرتی اشاره نمود.

اتوبوس های مشهد

یکی از مهم ترین وسایل نقلیه عمومی در مشهد اتوبوس است. سازمان اتوبوسرانی این شهر خطوط بسیار وسیعی دارد و با انواع اتوبوس‌های درون شهری، خطوط BRT، اتوبوس‌های تندرو، خطوط حومه شهری و مینی بوسرانی تقریباً به تمام نقاط شهر سرویس دهی دارد. به منظور رفاه و آسایش بیشتر جهت رسیدن به حرم مطهر رضوی مسیرهای مخصوصی را برای تردد اتوبوس ها تعیین کرده اند تا در صورت شلوغی و ترافیک زائران حرم دسترسی راحتی به حرم مطهر داشته باشند. می‌توانید از خطوط BRT 800 از مبدا پایانه رضوی به پایانه طبرسی و BRT800.2 از پایانه طبرسی به حرم مطهر و BRT 830 از انتهای شهرک شهید باهنر به انتهای امامیه و BRT 831 از پایانه الهیه به پایانه مصلی استفاده کنید. جزییات کامل ایستگاه‌های خطوط اتوبوس را می توانید در سایت سازمان اتوبوسرانی شهر مشهد مشاهده کنید.

توجه کنید که باید برای استفاده از اتوبوس در مشهد از دکه ها یا بعضی سوپر مارکت ها من کارت تهیه و بنا به نیاز خود آن را شارژ کنید و اگر شارژ آن تمام شد مجددا قابل شارژ کردن هستند. اگر برای سوار شدن به اتوبوس من کارت همراه نداشته باشید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. 

مترو مشهد

یکی دیگر از بهترین وسایل نقلیه عمومی و روش‌های تردد در شهر مشهد مترو یا همان قطار شهری است. برای شهر مشهد 5 خط مترو در نظر گرفته شده که در حال حاضر دو خط آن فعال و در حال سرویس دهی به مسافران و شهروندان محترم می­باشند. خط 1 قطار شهری مشهد به طول 24 کلیومتر فرودگاه شهید هاشمی نژاد را به منطقه وکیل ­آباد وصل می کند. این خط در میدان تقی آباد (ایستگاه شریعتی) با خط 2 تقاطع دارد. خط 1 شمال غربی را به جنوب شرقی متصل می­کند.

نقشه خطوط مترو مشهد

تاکسی های مشهد

یکی دیگر از وسایل نقلیه عمومی در مشهد تاکسی است. از آنجا که مشهد یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری و زیارتی در کشور است، همیشه میزبان تعداد زیادی مسافر می­ باشد. با توجه به اعمال طرح‌های ترافیکی به مناسبات گوناگون و هم‌چنین کیفیت بالای تاکسی­ ها، قیمت مناسب آنها و در دسترس بودن تاکسی­ ها در همه سطح شهر؛ استفاده از تاکسی انتخاب منطقی و مقرون به صرفه­ ای به نظر می‌رسد. تاکسی‌های تلفنی همیشه در دسترس هستند. بسیاری از هتل ها تاکسی سرویس های مخصوص خود را دارند که دسترسی به آنها برای مسافران هتل بسیار ساده است و دغدغه آنها را بابت پیدا شدن تاکسی برطرف نموده است. از نرم افزار های آنلاین تاکسی نیز می توانید در مشهد استفاده کنید که قیمت های بسیار مناسبی نیز دارند و به راحتی قابل دسترس هستند.


 

نماد اعتماد الکترونیکی