بند گلستان مشهد

بند گلستان
بند گلستان یکی از جاذبه های دیدنی استان خراسان رضوی و شهر مشهد است که در 8 کیلومتری غرب مشهد بر روی رودخانه گلستان ساخته شده است.
 از عمر این بند حدود 500 سال می گذرد و طی سال ها تغییراتی در آن ایجاد شده است. امکانات رفاهی و تفریحی که به این منطقه اضافه شده بند گلستان را جز مکان های توریستی تفریحی مهم مشهد قرار داده است.
آب های جمع شده پشت این بند که توسط صخره ها احاطه شده است منظره ی زیبا و چشم نوازی ایجاد کرده و قایق سواری در این آب هارا برای گردشگران فراهم نموده است.


این سد یک سد آجری است و ساخت آن مربوط به دوره تیموریان است. برخی سازنده بند گلستان را شاهرخ پسر تیمور گورکانی می دانند و برخی معتقدند این بند را گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ بنا کرده است.هدف از احداث این سد آبیاری زمین های کشاورزی اطراف بوده است و امتیاز ویژه ای از این لحاظ برای منطقه محسوب می شده.
این بند از جمله موقوفات علی بن موسی‌الرضا است و مالکیت آن در حال حاضر بین موقوفات آستان قدس رضوی و مسجد گوهرشاد مشترک می‌باشد و مدار آن بر یازده سهم قرار دارد که هفت سهم آن موقوفه آستان قدس و چهار سهم بقیه وقف بر مصارف جامع گوهرشاد است.
نام بند گلستان از روستای گلستان در پایین دست طرقبه گرفته شده است که به دلیل وجود مزار امام زادگان یاسر و ناصر اهمیت مذهبی خاصی دارد.

بند گلستان مشهد

بند گلستان مشهد

 

رزرو هتل های مشهد

هتل های مشهد قیمت ها
رزرو اینترنتی هتل های مشهد
آفر های ویژه هتل های مشهد
کانال تلگرام زواران


لطفا تا بارگذاری کامل صفحه صبر کنید.

چرا زواران؟

زوران تنها سیستم رزوراسیونی می باشد که در آن مسافران عزیز می توانند با پرداخت حق رزرو حدود یک شب، تمام مدت اقامت خود را رزرو نمایند.

با ارائه تاییده رزرو هتل (واچر) دریافتی از سایت زواران به شرکت های گردشگری و توریستی طرف قرارداد زواران می توانید از تخفیفات ویژه و خدمات اختصاصی مشترکین زواران بهره بگیرید.

همچنین وب سایت زواران مزین به نماد اعتماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران می باشد.برای مشاهده جزئیات نماد اعتماد الکترونیکی به بالای صفحه مراجعه کنید.

 

ورود

ویژه ها

 با ما در ارتباط باشید نظرات در مورد هتل ها و اقامتگاه ها

منتظر نظرات سازنده شما در مورد هتل ها و اقامتگاه ها هستیم. در صورتی که در مورد هرکدام از هتل ها نظری دارید آن را با ما در میان بگذارید.

شماره تماس رزرواسیون:
09021075252
09151178562
09153080940
09336953364
09398542557
09368566206

تماس در ساعات اداری:
1008088(0519) ده خط

مدیریت سایت زواران:
09158088089

سرویس های ما

#

بالاترین کیفیت کیفیت برتر هتل ها

گروه گردشگری زواران سعی بر انتخاب با کیفیت ترین و مناسب ترین هتل های شهر مشهد مقدس را برای رفاه زواران عزیز دارد...

#

قیمت مناسب قیمت های ایده آل هتل ها

در کنار کیفیت مناسب و بالای هتل ها و هتل آپارتمان ها سعی بر رعایت حقوق زائرین محترم شده و قیمت های اقامت تا حد امکان کاهش یافته است...

#

تخفیفات ویژه تخفیف های دوره ای و اختصاصی

گروه گردشگری زواران طی رایزنی با هتل ها و هتل آپارتمان ها به صورت دوره ای تخفیفات ویژه در رزروها اعمال می کند...

#

اقامتی آسودهبا خیال راحت سفر کنید

اطمینان از محل اقامت قبل از سفر باعث آسودگی خاطر و اطمینان می گردد، اقامت خود در مشهد مقدس را به گروه گردشگری زواران بسپارید...