پارک علمی پروفسور بازیما

تاریخ انتشار: 1396/04/12

پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد منحصر به فردترین پارک موضوعی علمی ایران در سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم (علوم تجربی) می باشد. این پارک در انتهای بلوار خیام شمالی در طبقه +4 مجتمع وصال شهر مشهد قرار دارد.

در این پارک علمی با تلفیق حوزه های سرگرمی و آموزش سعی شده است فضایی مفرح و آموزنده برای خانواده ها فراهم گردد. در این مجموعه، از آخرین تکنیک های طراحی مراکز علمی تفریحی خانوادگی و دانش‌آموزی(نظیر داستان گویی، سناریو محوری و ...) استفاده شده است.
پارک علمی پروفسور بازیما از بخش‌های مختلف نمایشگاهی و رویدادی تشکیل شده است. در بخش‌های نمایشگاهی بازدیدکنندگان همراه با توضیحات راهنما با مفاهیم متعددی از قبیل داستان خلقت و آفرینش از ابتدا تا امروز، خصوصیات بدن انسان، ویژگی‌ها و چالش‌های دوران بلوغ (مخصوص بانوان) و غیره آشنا می‌شوند. از سوی دیگر در بخش‌های رویدادی این پارک علمی، کارگاه‌ ها و تجهیزات مختلفی وجود دارد که بازدیدکنندگان با استفاده از آنها به تجربیات تازه‌ای در مورد دانسته‌های خود می‌رسند. از جمله این تجهیزات می‌توان به گنبد افلاک نما (پلانتاریوم)، ژیروسکوپ، مریخ نورد، شبیه‌سازی پرواز، سفینه واقعیت مجازی VR و غیره اشاره کرد. علاوه بر اینها کارگاه‌های دائمی و موسمی در خصوص آموزش‌های علوم نجوم، علوم زمینی، علوم زیست‌شناسی و پزشکی و غیره در این پارک علمی دائر می‌باشند.
 

تاریخ انتشار : 1396/04/12

پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما


 

نماد اعتماد الکترونیکی