پارک هفت حوض مشهد

تاریخ انتشار: 1397/09/12

پارک هفت حوض مشهد

پارک طبیعی هفت حوض مشهد

ما در سایت زواران با معرفی اماکن تفریحی شهر مشهد تلاش می کنیم تا سفر شما به این شهر را برایتان خاطره انگیز کنیم. معرفی این مراکز تفریحی به شدت مورد استقبال شما عزیزان به ویژه مسافران مشهد قرار گرفته و برای آشنایی بیشتر شما با شهر مشهد سعی میکنیم به تدریج تمام مکان های تفریحی مشهد را معرفی کنیم.

در این مقاله ما پارک هفت حوض مشهد را معرفی می کنیم تا در سفری که به مشهد دارید بتوانید از طبیعت این پارک زیبا استفاده کنید. ممکن است این مکان تفریحی زیبا تا مشهد فاصله کمی نداشته باشد و حتی مسافتی پیاده روی داشته باشد. اما با مطالعه درباره این مکان دلنشین و شناخت بیشتر آن می بینید که قطعا طی کردن این مسافت ارزشش را دارد. پارک هفت حوض مشهد به دلیل فاصله از مشهد و اینکه بین مردم کمتر شناخته شده، هنوز هم بکر بودن خود را حفظ کرده است. فرقی ندارد که رزرو هتل نزدیک حرم باشد یا نه، به هرحال فاصله شما تا پارک هفت حوض مشهد زیاد است!

هفت حوض مشهد

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی مشهد که در دل کوه های خلج جا دارد هفت حوض است. این منطقه حدود 7 کیلومتر با مشهد فاصله دارد برای رسیدن به زیباترین پدیده طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوه های خلج مشهد در اطراف مشهد سفر کنید. بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج، بعد از طی کردن حدود 3 کیلومتر از جاده، به دوراهی می رسید. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ را ادامه دهید تا به میدان مانندی برسید. و بعد از رسیدن به این میدان 2 کیلومتر باقیمانده آن را باید پیاده طی کنید.

پیاده روی تا پارک هفت حوض مشهد

وسعت منطقه هفت حوض مشهد حدود ۵۷۰ هکتار می باشد. در فصل بهار با روییدن گل ها و شکوفه زدن درختان این منطقه را بسیار زیباتر از همیشه می کند و البته به دلیل آب و هوای مطبوع این فصل پیشنهاد میکنیم حتما در بهار به هفت حوض مشهد بروید. البته به علت کوهستانی بودن منطقه، بهتر است بین طلوع تا غروب آفتاب از محیط طبیعی و دلپذیر این مکان استفاده کنید و وسایل و لوازم مناسب از قبیل کفش، لباس و... به همراه داشته باشید. به همراه داشتن این ابزار در مسافرت ممکن است جاگیر باشد اما اگر در سفر به مشهد می خواهید به هفت حوض مشهد نیز بروید بهتر است این وسایل را همراه خود بردارید.

هفت حوض مشهد در بهار

پارک هفت حوض در بهار

این منطقه شامل 7 حوضچه طبیعیِ ست که آب در آنها جریان دارد. که بعضی از این حوضچه ها به اندازه یک استخر کوچک وسعت دارند. آب بعد از عبور از این هفت حوضچه به حوضی بزرگتر می ریزد و رودخانه مسیرش را ادامه می دهد. این پدیده طبیعی حوض ها یا «دولین های» متعدد، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است.

پارک هفت حوض در مشهد

بعد از عبور از پارک طبیعی هفت حوض مشهد که در امتداد هم قرار گرفته اند، به تک حوض های بزرگ می رسید. بکر و دست نخورده بودن این منطقه، و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکم فرما است آرامش عجیبی به شما هدیه می کند. صدای پیش زمینه ای که به طور خودکار در این پارک طبیعی به گوش می خورد صدای گوش نواز جاری بودن آب در حوضچه ها است که آرامش بی نظیری را به شما القا می کند. که قطعا در طول سفر به مشهد به آن نیاز دارید.

تک حوض های پارک هفت حوض

تاریخ انتشار : 1397/09/12

پارک هفت حوض مشهد


 

{enamadx}