پارک وکیل آباد مشهد

تاریخ انتشار: 1397/09/18

پارک وکیل آباد مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد محلی برای استراحت مسافران

وقتی از اکثر کسانی که قصد سفر به مشهد را دارند سوال می کنیم که جاذبه های گردشگری مشهد چیست؟ اولین جاذبه ای که عمدتا همه از آن یاد میکنند، حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد است اما این شهر بزرگ دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی هم می باشد . مشهد از این حیث که هم جاذبه های گردشگری و هم مکان های مذهبی را در خود جای داده است، شهری منحصر به فرد است . این موضوع باعث شده که سالانه گردشگران و زائرین بسیاری به شهر مشهد سفر کنند و از سفر خود لذت ببرند. یکی از جاذبه های گردشگری متعدد مشهد، پارک وکیل آباد مشهد است. پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد محلی برای استراحت مسافران مشهد را در فضای خود جای داده است که هز این حیث جالب توجه است. در ادامه با زواران همراه شوید تا شما را بیشتر با پارک جنگلی وکیل آباد مشهد آشنا کنیم.

پارک وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد مشهد

این پارک از سال ۴۸ تا کنون به عنوان یکی از تفرجگاه های ییلاقی مردم شهر مشهد به شمار می رود. همچنین گردشگرانی که از شهرهای مختلف به مشهد سفر می کنند، پارک وکیل آباد مشهد، یکی از مکان هایی است که حتما به آن سر می زنند. آب و هوای دلچسب و منظره های طبیعی زیبا در این منطقه از مشهد می تواند ذهن شما را نوازش کند. مساحت پارک وکیل در مشهد ۷۰ هکتار می باشد و جزء مناطق ییلاقی شهر مشهد به شمار می رود. درختان این پارک با استفاده از قنات وکیل آباد آبیاری می شوند و سرچشمه این قنات بند گلستان مشهد است. محل قرار گیری این پارک در فاصله هشت کیلومتری شمال غرب استان مشهد می باشد. جالب است بدانید که این پارک را فردی به نام حسین ملک وقف کرده و هم اکنون جزو محدوده خدماتی منطقه ۹ شهرداری مشهد می باشد که وظیفه نگهداری این پارک را بر عهده گرفته است.

پارک وکیل آباد در مشهد

این منطقه گردشگری در مشهد دارای درختانی کهنسال و رودخانه ای فصلی می باشد که همین موضوع باعث حکم فرما شدن زیبایی بی نظیری در پارک جنگلی وکیل آباد مشهد شده است. پیش از آنکه پل مهندس پرتوی بر روی رودخانه ایجاد گردد، جاده ارتباطی مشهد به سمت طرقبه و شاندیز از کنار این منطقه زیبا عبور می‌کرد. جاده‌ای باریک و درختانی تنومند و سر به فلک کشیده. در سال ۱۳۹۲ این منطقه بازسازی گردید که در بازسازی آن از مصالح طبیعی استفاده گردید و همچنین قناتی قدیمی و فعال که دارای سه دهانه در پارک وجود داشت بازسازی و ترمیم گشته است و از برداشت غیرقانونی آب از آن جلوگیری به عمل آمد.

رود خانه پارک وکیل آباد مشهد

آب و هوای غالب در این پارک مشهد به اندازه ای خوب است که به منطقه ییلاقی مشهد معروف شده است. علت آن هم این است که در نزدیکی طرقبه واقع می باشد. به همین دلیل خیلی کم پیدا می شود فردی از سفر خود به این پارک ناراضی باشد. پارک وکیل آباد مشهد از جمله تفریحگاه‌های قدیمی و زیبای شهر مشهد می‌باشد . در این پارک محلی برای استراحت مسافران ، شهر بازی بسیار بزرگی بنام کوهستان پارک شادی برای کودکان و یک باغ وحش وجود دارد.

کوهستان پارک شادی مشهد

دریاچه ای نیز به صورت فصلی در پارک جنگلی وکیل آباد مشهد وجود دارد، که آب آن از قنات وکیل آباد سرچشمه می گیرد. عده بسیاری در کنار این دریاچه می نشیند و اوقات خوشی را به همراه خانواده هایشان می گذرانند.

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد همچنین شهربازی تقریبا بزرگی در خود جای داده است که نام کوهستان پارک شادی است و در آن انواع و اقسام وسایل تفریحی قرار داده شده است. همچنین آلاچیق هایی در این پارک برای استراحت و گذران اوقات فراغت بازدید کنندگان در نظر گرفت شده است. در سال های اخیر کمی از شور و هیجان این شهربازی کم شده است.

برای دسترسی به پارک وکیل آباد در استان مشهد اگر ماشین شخصی نداشتید، می توانید از مترو شهری استفاده کنید، خط شماره یک که واقع در بلوار نخریسی می باشد به طور مستقیم شما را به بوستان وکیل آباد مشهد می رساند. اگر استفاده از مترو برایتان سخت یا دسترسی به آن برایتان سخت بود می توانید از اتوبوس های مسافربری که در سطح شهر مشهد وجود دارند استفاده کنید.

مسافران عزیزی که هتل پارک حیات طرقبه را رزرو کرده اند نیز در فاصله بسیار نزدیک به این پارک بزرگ و زیبا قرار دارند و به راحتی می توانند برای تفریح به همراه خانواده به پارک وکیل آباد مشهد بروند.

باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد یکی از دیدنی ترین مناطق گردشگری در مشهد می باشد که در نزدیکی پارک وکیل اباد مشهد واقع شده است، باغ وحش وکیل آباد مشهد در جوار پارک وکیل آباد مشهد می باشد. این باغ وحش دارای انواع حیوانات گوشتخوار و علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان می باشد که می‌توان به شیر، ببر، خرس، گراز، گربه وحشی، انواع پرندگان، چهار نوع گوزن، شامپانزه اشاره نمود. همین موضوع توانسته گام مهمی در جذب توریست به این منطقه در استان مشهد تبدیل بشود.

باغ وحش وکیل آباد مشهد

 

تاریخ انتشار : 1397/09/18


 

{enamadx}