باغ وحش وکیل آباد مشهد

تاریخ انتشار: 1396/02/21

باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد
باغ وحش مشهد در مجاورت پارک جنگلی وکیل آباد در جنوب غربی مشهد است.این باغ وحش تنها باغ وحش مشهد و خراسان رضوی است که در سال 1359 در ورودی پارک جنگلی وکیل آباد به بهره برداری رسید. (باغ وحش مشهد در ابتدا در سال 1339 در محدوده خواجه ربیع ایجاد شده بود. که بعدها به مکان فعلی انتقال یافت.)
طبق آمار مجموعه باغ وحش مشهد ۱۲۵ گونه جانوری شامل ۴۹ گونه پرندگان، ۶۱ گونه پستانداران و جوندگان، ۵ گونه خزندگان و ۱۰ گونه آبزیان وجود دارند که جمعاً تعداد آنها به ۸۱۲ عدد می‌رسد. تکثیر گونه‌های درحال انقراض نیز یکی دیگر از فعالیت‌های مهم در باغ وحش مشهد محسوب می‌شود.


باغ وحش مشهد با بیش از نیم قرن قدمت گونه های جانوری زیاد و کمیابی را در خود جای داده است از جمله  مهم ترین نمونه های جانوری یعنی شیرببر یا تایگون که حاصل جفت‌گیری طبیعى ببر نر و شیر ماده است در این مجموعه نگهداری می شود. انواع گونه های جانوری نظیر شیر آفریقایی، کانگوروی استرالیایی، طاووس هندوستان و آهوی خُتن، مار و گراز، ببر، تمساح، قوچ و میش «آئوراد»، خرس، خوک، گربه وحشی، چهار نوع گوزن، شامپانزه، انواع خزندگان و آبزیان و ... در باغ وحش مشهد وجود دارند.
تا چند سال پیش، یک فیل بزرگ هندوستان هم در باغ‌ وحش مشهد نگهداری می‌شد که به مرگ طبیعی تلف شده و باغ‌ وحش وکیل‌آباد دیگر فیلی ندارد.
موزه حیات‌وحش: باغ‌وحش وکیل‌آباد، موزه حیات‌وحش هم دارد. در این موزه انواع حیوانات و پرندگان تاکسیدرمی شده نگهداری می شود.
 

تاریخ انتشار : 1396/02/21

باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد


 

نماد اعتماد الکترونیکی