کدام قسمت هواپیما برای نشستن مناسب تر است؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برخی مواقع در خصوص سفر با هواپیما دچار تردید شده باشید. تردیدهایی که گاه به دلیل هزینه های بالای سفر ایجاد می‌شود و گاه مرتبط به ترس از لرزشها و تکانهای هواپیما در حین پرواز است. بد نیست بدانید انتخاب صندلی مناسب در یک بخش خاص از هواپیما علاوه بر اینکه ترستان را از بین می‌برد، می‌تواند پرواز آرامتری را نیز برایتان رقم بزند.

ممکن است شما نیز همانند اغلب مسافران برای سفرهای هوایی کوتاه مدت، با خرید بلیط هواپیما تهران یا هریک از مقاصد داخلی یا خارجی کشور، یک کلاس پروازی از نوع اکونومی را انتخاب نمایید اما آیا اطلاع دقیقی از صندلی ها و بخشهای مختلف آن نیز دارید؟ تا به حال با خود اندیشیده‌اید که شاید با دقت در انتخاب یک صندلی، بتوانید پرواز ایمن تری را تجربه کنید؟ برای پاسخ به این سوالها، تنها کافیست با قاصدک 24 مرکز خرید بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی همراه شوید.

 

 

در پروازهای اکونومی، صندلی های کنار پنجره چشم انداز بهتری دارند، صندلی های مشرف به راهرو نیز فضای بیشتر و راحتتری را در اختیارتان قرار می دهند. صندلی های میانی تقریبا خنثی هستند و هیچ مزایای خاصی ندارند، صندلی های انتهایی، دید بهتر و زیباتری دارند و در نهایت صندلی های جلویی تنها به نمایش بالها می‌پردازند. علاوه بر فضای حرکتی یا چشم‌اندازی که یک صندلی در اختیار مسافر قرار می‌دهد، برای بسیاری از ما اولویت، نشستن به روی صندلی ایست که کمتر تکان می‌خورد.

دکتر اشنایدر، از متخصصین صنعت هوانوردی در این خصوص می‌گوید: "برای آنکه در هواپیما لرزش های کمتری را تحمل کنید، بهتر است پروازهایی را انتخاب کنید که با هواپیماهای بزرگتر و در ارتفاعهای بیشتری صورت می گیرند و اگر امکان انتخاب این نوع از هواپیماها را نداشتید، صندلی های ردیف ۱۰ تا ۳۰ می توانند مناسبترین انتخاب برای شما باشند. این صندلی ها دقیقا روی بالها قرار گرفته اند و نسبت به صندلی های نزدیک دماغه یا صندلی های انتهای هواپیما، لرزش کمتری را جذب می کنند. صندلی های ردیف ۱۰ تا ۳۰ با اینکه به طور کامل از تکانها و لرزشهای هواپیما در امان نیستند اما می توانند در انتقال کمتر آنها به مسافر تاثیر به سزایی داشته باشند".

کاپیتان چلسی دیگر صاحب نظر در این امور، در تائید صحبتهای دکتر اشنایدر اضافه می کند: "نزدیک بودن صندلی های روی بالها به مرکز ثقل هواپیما موجب جذب لرزشهای کمتری می شود. البته تمریناتی نیز برای کمتر کردن ترس از تکان خوردن هواپیما نیز وجود دارد؛ به این ترتیب که به مسافران توصیه می شود قبل از پرواز به عنوان یک مسافر سوار یک خودرو شوند و با تمرکز و دقت لیستی از صداها و لرزشهایی که حس می کنند، تهیه کنند. این کار به مسافران کمک می کند تا به چیزهایی که افراد در حالت عادی به آن دقت نمی کنند، توجه بیشتری نشان دهند و از تکان خوردن هواپیما هراس کمتری داشته باشند چرا که یک خودروی در حال حرکت به مراتب تکانهای بیشتری را نسبت به یک هواپیما متحمل می شود".

با تمام اینها آمارها حاکی از ان است، مسافرانی که صندلی های انتهایی هواپیما را برای نشستن انتخاب می‌کنند، در تصادفات هوایی شانس بیشتری برای نجات دارند. بدین ترتیب در جمع‌بندی برای انتخاب بهترین صندلی هواپیما می‌توان گفت:

* در صورت نیاز به فضای بیشتر، صندلی های انتهایی را انتخاب نمایید. این ردیف از صندلی ها، صندلی وسط ندارند.

* اگر جز آن دسته از مسافران هستید که به بو یا رفت و آمد حساسند، از صندلی های کنار توالت هواپیما و صندلی های کنار کابین آشپزخانه اجتناب نمایید.

* اگر جز آن دسته از مسافران هستید که در هنگام پرواز می خوابند، از صندلی های انتهایی هر بخش دوری کنید. این صندلی ها امکان خم کردن به عقب و لم دادن به روی پشتی را ندارند.

در پایان باید اضافه کنیم شما در هر جای هواپیما که بنشینید، به هر صورت متوجه اندکی لرزش خواهید شد اما اگر با تمرین و تمرکز ذهن خود را برای پرواز آماده کرده باشید و بر حسب اقبال صندلی مناسبی نیز نصیبتان شود به مراتب پرواز آرامتر و لذت بخش‌تری را تجربه خواهید کرد. توجه داشته باشید که با وجود همه این نکته ها برخورداری از یک بیمه مسافرتی مناسب آرامش مسافرت شما را نیز دو چندان می نماید.


 

رزرو هتل های مشهد

هتل های مشهد قیمت ها
رزرو اینترنتی هتل های مشهد
آفر های ویژه هتل های مشهد
کانال تلگرام زواران


لطفا تا بارگذاری کامل صفحه صبر کنید.

چرا زواران؟

زوران تنها سیستم رزوراسیونی می باشد که در آن مسافران عزیز می توانند با پرداخت حق رزرو حدود یک شب، تمام مدت اقامت خود را رزرو نمایند.

با ارائه تاییده رزرو هتل (واچر) دریافتی از سایت زواران به شرکت های گردشگری و توریستی طرف قرارداد زواران می توانید از تخفیفات ویژه و خدمات اختصاصی مشترکین زواران بهره بگیرید.

همچنین وب سایت زواران مزین به نماد اعتماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران می باشد.برای مشاهده جزئیات نماد اعتماد الکترونیکی به بالای صفحه مراجعه کنید.

 

ورود

ویژه ها

 با ما در ارتباط باشید نظرات در مورد هتل ها و اقامتگاه ها

منتظر نظرات سازنده شما در مورد هتل ها و اقامتگاه ها هستیم. در صورتی که در مورد هرکدام از هتل ها نظری دارید آن را با ما در میان بگذارید.

شماره تماس رزرواسیون:
09368566206
09398542557
09021075252
09153080940
09336953364

تماس در ساعات اداری:
1008088(0519) ده خط

مدیریت سایت زواران:
09158088089

سرویس های ما

#

بالاترین کیفیت کیفیت برتر هتل ها

گروه گردشگری زواران سعی بر انتخاب با کیفیت ترین و مناسب ترین هتل های شهر مشهد مقدس را برای رفاه زواران عزیز دارد...

#

قیمت مناسب قیمت های ایده آل هتل ها

در کنار کیفیت مناسب و بالای هتل ها و هتل آپارتمان ها سعی بر رعایت حقوق زائرین محترم شده و قیمت های اقامت تا حد امکان کاهش یافته است...

#

تخفیفات ویژه تخفیف های دوره ای و اختصاصی

گروه گردشگری زواران طی رایزنی با هتل ها و هتل آپارتمان ها به صورت دوره ای تخفیفات ویژه در رزروها اعمال می کند...

#

اقامتی آسودهبا خیال راحت سفر کنید

اطمینان از محل اقامت قبل از سفر باعث آسودگی خاطر و اطمینان می گردد، اقامت خود در مشهد مقدس را به گروه گردشگری زواران بسپارید...