ارزان ترین تفریحات مشهد

تاریخ انتشار: 1400/12/11

ارزان ترین تفریحات مشهد

مناطق تفریحی و گردشی مشهد بسیار بیشتر از آن است که شما در ذهن دارید به طوری که بسیاری از مشهدی ها نیز از تمام آنها با خبر نیستند و تقریبا بیشتر گردشگران و مسافرانی که به مشهد سفر می کنند بجز حرم امام رضا با مناطق زیبا و تفریح گاه های مشهد آشنایی ندارند. شهر مشهد در زمان قدیم فقط به لحاظ زیارتی مورد توجه گردشگران بود اما در حال حاضر  به لحاظ موقعیت این شهر در صنعت گردشگری کشور با احداث مراکز تفریحی و گسترش و بهینه سازی مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی نزدیک به شهر توانسته رتبه خوبی در نزد گردشگران داخلی و خارجی کسب نماید به طوری که مسافران و میهمانان عزیز این شهر اوقات خوشی را در زمان اقامتشان در مشهد خواهند داشت و اکنون یکی از بهترین شهرهای کشور در صنعت گردشگری می باشد. شمار این تفریحگاهها و مراکز بسیار بیشتر از حد تصور شما میباشد و در صورتی که با آنها آشنایی نداشته باشید در مدت سفر خود سردرگم میشوید. جالب است بدانید اکثر این تفریحات بسیار کم هزینه و یا رایگان هستند و برای استفاده از آنها فقط کافی است که با آنها آشنایی داشته باشید قطعا با یک برنامه ریزی مناسب میتوانید با کمترین هزینه خاطرات خوبی از سفر خود داشته باشید. هدف کلی فعالیت های سایت زواران  رزرو هتل در مشهد برای زائران و میهمانان این شهر و فراهم آوردن سفری همراه با آرامش و ارزان برای مسافرانش است به همین جهت و در راستای این هدف امروز میخواهیم برخی ازتفریحات ارزان مشهد را به شما معرفی کنیم.

پارک های مشهد

شهر مشهد یکی از کلان شهر های کشور است که به لحاظ اهمیت از آن جهت که پایتخت معنوی ایران نامیده  میشود و جمعیت بالای شهروندان این شهر نیازمند پارک ها و تفرجگاههای زیادی است، ازین جهت در چند سال اخیر  مسئولین شهری مشهد این نیاز را مورد توجه قرار داده اند و پارک ها و مکان های تفریحی بسیاری از جمله پارک مینیاتوری مشهد، پارک خورشید،پارک گلها و ... در این شهر احداث شده است. علاوه بر بوستان های محلی و پارک های تازه تاسیس که در سطح شهر مشاهده میشود از قدیم بسیاری بوستان ها و پاک های بزرگ و معروف از جمله پارک ملت مشهد ، پارک جنگلی وکیل آباد ، پارک کوهسنگی، پارک جنگلی طرق و ...که از پارک های قدیمی و بزرگ شهر مشهد هستند مورد توجه شهروندان و زائران و گردشگران مشهدی بوده است. وقت گذراندن و تفریح در هر کدام از بوستان ها و پارک های مشهد تفریحی خانوادگی و کم هزینه برای شهروندان و مسافران این شهر محسوب میگردد.


مناطق ییلاقی طرقبه و شاندیز

دو منطقه ییلاقی که در اطراف مشهد و در دره سرسبز و پر آب کوه های بینالود واقع شده و امکانات گردشگری زیادی دارد بهشت طبیعی مشهد ، طرقبه و شاندیز نامیده میشوند. امکان ندارد که شما به مشهد سفر کرده باشید  و به طرقبه مشهد سری نزده باشید علاوه بر طبیعیت بکر و زیبای این ناحیه از مشهد و آب و هوای دلچسب آن، آشکده ها و سنتی سراهای این منطقه و بستنی های معروف آن زبانزد همگان است. منطقه ییلاقی و خوش آب و هوای شاندیز با طبیعیت زیبا و منحصر به فردش یکی دیگر از جاذبه های طبیعی شهر است که میتوانید ساعات زیادی در آن وقت بگذرانید و از غذاهای اصیل و لذیذ رستوران های شاندیز که بسیار پر آوازه هستند لذت ببرید. زیبایی این مناطق و چهر فصل بودن آن باعث شده این مناطق ر تمام فصول گردشگران زیادی را به خود جلب کند.


پارک های آبی مشهد

خیلی از گردشگران مشهدی وقتی صحبت از تفریحات مشهد میشود پارک های آبی شهر را به یاد می آورند. قطعا همه ما سرزمین موج های آبی مشهد و تبلیغ هیجان انگیز آن را به عنوان اولین مجتمع پارک آبی کشور به خاطر داریم. پس از آن و به دنبال استقبال گردشگران مشهدی علاوه بر ساخت فاز دوم این پارک ، چند مجتمع آبی دیگر مانند پارک ساحلی آفتاب ،موج های خروشان و پارک آبی ایرانیان نیز افتتاح گردید. یکی از دلایل استقبال از این پارک ها علاوه بر هیجان فوق العاده آن ، استفاده هر رده سنی از آن ها است به طوری که پارک های آبی را می توان یک تفریح خانوادگی نامید به طوری که ساعت های مفرح و هیجان انگیزی برای هر کدام از اعضای خانواده فراهم می آورد. هزینه ورودی این پارک ها با توجه به امکانات و خدمات آن و تایم استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.


موزه ها و مکان های تاریخی مشهد

شهر مشهد با  وجود حرم مطهر امام رضا و جایگاه مهمی که در طول تاریخ داشته است از آثار تاریخی متعددی برخوردار است . آستان قدس رضوی به عنوان یکی از باشکوه ترین مکان های مذهبی ایران، نماد مشهد است که در آن هنر و آیین اسلامی با یکدیگر پیوند دارند اماکن تاریخی بسیاری در مشهد است که به عنوان جاذبه های تاریخی شهر برای افرادی که علاقه مند به این آثار هستند بسیار مورد توجه قرار دارد. وجود اماکن تاریخی و موزه های مشهد از جمله باغ موزه نادری، موزه های آستان قدس رضوی، موزه نان ،موزه آب، آرامگاه فردوسی، آرامگاه نادرشاه افشار و ... یکی از جاذبه های تاریخی شهر مشهد محسوب میشود که علاقه مندان میتوانند براحتی از آنها بازدید کنند.

 

تاریخ انتشار : 1400/12/11

 

نماد اعتماد الکترونیکی