رویداد های فرهنگی و هنری شهر مشهد در نوروز

 

با توجه به اینکه مشهد مقدس همه ساله در تعطیلات نوروز پذیرای خیل زیادی از زائران و مشتاقان زیارت امام رضا (ع) می باشد. بررسی اجمالی کار های فرهنگی و هنری این شهر مقدس در ایام نوروز خالی از لطف نیست.


 

برگزاری جشنواره خانه بهار در مشهد

مشهد همه ساله در ایام عید نوروز به زیبا سازی شهر توجه ویژه ای داشته است و با استفاده از آثار هنرمندان در راستای زیبا سازی و جذب زائران بسیار موفق ظاهر شده است. امسال نیز مانند سال های گذشته این حرکت فرهنگی در سطح شهر برگزار می شود.

نوروز مشهد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس گفت: طرح استقبال از بهار از سنت‌های خوبی است که در سالیان گذشته بنا نهاده شده است تا همزمان با فصل بهار که فصل خروج از سرما و رخوت است با استفاده از هنر هنرمندان مشهدی برای ایجاد تحولی نو در فضای شهر و ایجاد لطافت در شهر اقدام شود. و افزود: امسال تفاوتی ملموس را در حوزه فرآیند استقبال از بهار ۹۷ نسبت به سال‌های گذشته شاهد خواهیم بود. امسال شاهد انجام برنامه های مختلفی از سوی شهرداری خواهیم بود که نگارخانه ها و فضاهای مختلف شهری مانند شوراهای اجتماعی محلات در آن سهیم خواهند بود.

المان های نوروزی

برگزاری مراسم ویژه سال تحویل در حرم مطهر

هر ساله زائران زیادی برای شروع سال جدید به حرم می آیند. با توجه به استقبال بسیار زیاد زائران و برگزاری نماز جماعت در صحن های حرم مطهر رضوی و بهبود ارائه خدمات کارهایی از قبیل افزایش تعداد پایگاه‌های خدمات اورژانس در داخل اماکن متبرکه، ساماندهی وضعیت تردد در اماکن متبرکه با هدف شناسایی مسیرهای تردد و سهولت در تردد، غباروبی، تعویض یا شستشوی فرش ها و ... برای راحتی و آسایش مسافران انجام می شود و همچنین پس از تحویل سال مراسم هایی نظیر تلاوت قرآن مجید، نقاره زنی و... برگزار می شود.

نقاره زنی حرم

توزیع بسته های فرهنگی

با توجه به افزایش چشم گیر زائران در عید نوروز و در راستای افزایش خدمات همواره بسته ها، کتاب ها، نقشه های خدمات شهری و ... به ویژه در حوالی حرم مطهر بین زائران عزیز توزیع می شود.

برگزاری همایش ها

یکی از همایش های علمی که امسال در مشهد برگزار می شود همایش ترجمه و میراث ادبی فارسی و فرانسه است که در روز های 8 و 9 فروردین سال 97 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود. شرکت در این همایش نیاز به ثبت نام و رزرو دارد.

همایش های دیگری که اواخر سال 96 برگزار می شوند کنفرانس بین المللی فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و شهر هوشمند و دیگری کنفرانس بین المللی فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و شهر هئشمند است که به ترتیب در 17 و 18 اسفند سال 96 برگزار می شوند.

فعالیت های تفریحی

همه ساله در ایام نوروز در پارک ها، سالن ها و مکان های تفریحی شهر مشهد مسابقات مفرح و خانوادگی بین حاضرین انجام می شود و به قید قرعه جایزه ای به منتخبین اهدا می شود.

فعالیت های ورزشی نوروز مشهد

اکران فیلم های نوروزی سینما ها و تئاتر های شهر مشهد را در سایت های مربوط بررسی کنید.

نمایشگاه بین المللی مشهد مقدس

همچنین در ایام نزدیک به عید نوروز نمایشگاه بین المللی شهر مشهد برگزار کننده نمایشگاه عرضه مستقیم بهاره کالاست که به جهت تسهیل خرید و قیمت های مناسب کالا برگزار می شود و در تاریخ 18 تا 25 اسفند پذیرای بازدید کنندگان است.

 

 


 

رزرو هتل های مشهد

هتل های مشهد قیمت ها
رزرو اینترنتی هتل های مشهد
آفر های ویژه هتل های مشهد
کانال تلگرام زواران


لطفا تا بارگذاری کامل صفحه صبر کنید.

چرا زواران؟

زوران تنها سیستم رزوراسیونی می باشد که در آن مسافران عزیز می توانند با پرداخت حق رزرو حدود یک شب، تمام مدت اقامت خود را رزرو نمایند.

با ارائه تاییده رزرو هتل (واچر) دریافتی از سایت زواران به شرکت های گردشگری و توریستی طرف قرارداد زواران می توانید از تخفیفات ویژه و خدمات اختصاصی مشترکین زواران بهره بگیرید.

همچنین وب سایت زواران مزین به نماد اعتماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران می باشد.برای مشاهده جزئیات نماد اعتماد الکترونیکی به بالای صفحه مراجعه کنید.

 

ورود

ویژه ها

 با ما در ارتباط باشید نظرات در مورد هتل ها و اقامتگاه ها

منتظر نظرات سازنده شما در مورد هتل ها و اقامتگاه ها هستیم. در صورتی که در مورد هرکدام از هتل ها نظری دارید آن را با ما در میان بگذارید.

شماره تماس رزرواسیون:
05138211556
05138210387
09398542557
09368566206

تماس در ساعات اداری:
1008088(0519) ده خط

مدیریت سایت زواران:
09158088089

سرویس های ما

#

بالاترین کیفیت کیفیت برتر هتل ها

گروه گردشگری زواران سعی بر انتخاب با کیفیت ترین و مناسب ترین هتل های شهر مشهد مقدس را برای رفاه زواران عزیز دارد...

#

قیمت مناسب قیمت های ایده آل هتل ها

در کنار کیفیت مناسب و بالای هتل ها و هتل آپارتمان ها سعی بر رعایت حقوق زائرین محترم شده و قیمت های اقامت تا حد امکان کاهش یافته است...

#

تخفیفات ویژه تخفیف های دوره ای و اختصاصی

گروه گردشگری زواران طی رایزنی با هتل ها و هتل آپارتمان ها به صورت دوره ای تخفیفات ویژه در رزروها اعمال می کند...

#

اقامتی آسودهبا خیال راحت سفر کنید

اطمینان از محل اقامت قبل از سفر باعث آسودگی خاطر و اطمینان می گردد، اقامت خود در مشهد مقدس را به گروه گردشگری زواران بسپارید...