بیشترین مقصد سفرهای تابستانی در ایران کدام شهر ها است؟

تاریخ انتشار: 1401/04/08

بیشترین مقصد سفرهای تابستانی در ایران کدام شهر ها است؟

با شروع فصل تابستان و آغاز سه ماهه دوم سال حجم زیادی از سفرها آغاز میشود و شما با بیشترین آمار رفت و آمد چه در جاده های کشور و چه سفر با قطار و هواپیما روبرو میشوید. بخصوص با توجه به دو سال گذشته و همه گیری ویروس کرونا مطابق سه ماهه اول سال 1401 در تابستان نیز با بالاترین آمار سفرهای داخلی روبرو خواهیم بود زیرا علاوه بر از بین رفتن همه گیری این ویروس منحوس شروع تعطیلات مدارس نیز باعث میشود خانواده ها با خیال راحتتر به سفر بروند. اگر شما هم به دنبال فرصت مناسبی برای سفر در تابستان امسال هستید و هنوز نمیدانید کدام شهر ها را برای گشت و گذار انتخاب کنید بهتر است قبل از رزرو هتل و تهیه بلیط حتما شهرهایی که معمولا بیشترین مقصد سفرهای تابستانی در ایران هستند را بشناسید.

سفر به مشهد در تابستان 1401

سفر به مشهد در تابستان

یکی از شهر هایی که بیشترین آمار گردشگری را به خود اختصاص داده است و تقریبا در تمام طول سال پر از مسافر است شهر مشهد است . هتل ها و هتل آپارتمان های ارزان مشهد تقریبا در تمام طول سال پر از مسافر است سایت زواران یکی از سایت های تخصصی جهت رزرو هتل های مشهد است که به شما این امکان را میدهد از هر نقطه از کشور هتل های خوب مشهد را شناسایی کنید و بتوانید براحتی رزرو خوبی داشته باشید. این کلان شهر زیبا به سبب وجود بارگاه امام هشتم به پایتخت معنوی ایران و یکی از قطب های گردشگری در کشور مبدل شده و از این رو تفریحات و مکان های گردشی زیادی نیز دارد. مخصوصا در فصل تابستان که تفریحات آبی و پارک های آبی در مشهد بسیار مورد توجه مسافران و گردشگران است. همانطور که میدانید اولین و بزرگترین پارک های آبی در کشور در مشهد وجود دارد پس اگر میخواهید در تابستان به مشهد سفر کنید حتما از قبل مراکز تفریحی این شهر را بشناسید و تفریحات مورد علاقه خود را در اولویت قرار دهید تا بتوانید در ایام سفرتان لذت بیشتری ببرید.

سفر های شمالی در تابستان

سفر به شهر های شمالی کشور

صحبت از سفرهای تابستانی که میشود همه ما به نوعی به یاد تفریحات آبی می افتیم و یکی از اولین مقصدهای سفر برای تجربه بازی های آبی، سفر به شمال کشور است. جاده های منتهی به شهرهای شمالی مانند جاده چالوس در اکثر اوقات سال پر از ازدحام ماشین هاست و افراد زیادی ترجیح میدهند اوقات فراغت خود را به بازی و تفریح در کنار دریا و گشت و گذار در مناطق خوش آب و هوا و زیبای شمال کشور بگذرانند. البته باید این نکته را در نظر بگیرید شاید این فصل برای بازی و آبتنی فصل مناسبی باشد اما گرمای هوا و هوای شرجی شهرهای شمالی ممکن است کمی باعث آزار شما شود.

سفر به غرب کشور

سفر به غرب کشور در تابستان

اگر برای سفرهای تابستانی خود به دنبال منطقه ای خوش آب و هوا و خنک هستید و میخواهید از گرمای هوا به دور باشید قطعا مناطق غربی کشور انتخاب هوشمندانه ای است زیرا دمای هوا به نسبت بقیه شهرها کمتر است. این شهر های علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارند آب و هوای مظبوعی در فصل تابستان دارند و شما بخاطر گرمای هوا کمتر اذیت خواهید شد. برای دیدن غارها ، چشمه ها و طبیعت بکر و بی نظیر این شهر ها حتما از قبل برنامه ریزی دقیقی داشته باشید تا سفر به این منطقه زیبا با خاطرات خوبی برای شما همراه باشد.

سفر به اصفهان و شیراز

یکی دیگر از پر استقبال ترین شهرهای کشور برای سفرهای تابستانه شهرهای اصفهان و شیراز هستند. شهر اصفهان با معماری زیبا و مکان های خاص و دیدنی اش همیشه از شهر های پر طرفدار چه برای گردشگران داخلی و چه خارجی بوده است. شاید الان زاینده رود دیگر مثل قدیم پر از آب نباشد اما هنوز رودخانه پر آّب زاینده رود و شب های با صفای کنار این رودخانه برای همه ما خاطرات خوبی به همراه دارد. شهر شیراز نیز که با فاصله کمی از اصفهان قرار دارد با باغ های پر گل و زیبایش و بناهای معروفی چون حافظیه یکی از پر مخاطب ترین شهر های برای سفرهای داخلی کشور بوده است.

سخن آخر

چه در تابستان و چه در هر زمانی که قصد سفر به شهری را دارید حتما از قبل با آب و هوا و مکان های دیدنی و تفریحی آن شهر، سوقات و صنایع دستی و تمام ویژگی های آن شهر آشنا شوید با اینکار میتوانید بهترین زمانبندی را برای سفرتان داشته باشید و اوقات خوشی را تجربه کنید. رزرو محل اقامت حال چه هتل و هتل آپارتمان باشد چه سوئیت و ویلا خیال شما را از بابت مکان استراحتتان راحت میکند. پس حتما پس از انتخاب مقصد خود برای سفر از طریق سامانه های رزرواسیون مکانی مناسب با بودجه و شرایط خود انتخاب و رزرو کنید.

تاریخ انتشار : 1401/04/08








 

{enamadx}