پارک ژوراسیک مشهد

تاریخ انتشار: 1401/04/13

پارک ژوراسیک مشهد

پارک ها در گذشته تنها مکانی سر سبز برای گذراندن اوقات فراغت بشمار میرفت اما امروزه سعی برا آن شده تا علاوه بر این امکانات و برنامه های آموزشی و مفرح بیشتری در آنها تعبیه شود تا خانواده ها بیشتر از این مکان ها برای گذراندن وقت استفاده کنند. شهر مشهد نیز که به دلیل اهمیت ویژه ای که در بخش گردشگری کشور دارد دارای بوستان ها و پارک های مهم و بزرگی است و هرروز نیز بر وسعت و نوع آنها افزوده میشود. پارک ژوراسیک مشهد یکی از پارک های جدید است که به تازگی در بخشی از باغ گیاهشناسی احداث گردیده و نمونه ای از دنیای 200 میلیون سال پیش را برای ما بازسازی کرده است. این پارک با همین مدت زمان کوتاهی که از احداثش میگذرد بسیار مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. اگر شما نیز قصد سفر به مشهد را دارید براحتی میتوانید با کمک سایت زواران هتلی مناسب اطراف حرم انتخاب و رزرو نمایید. هتل ها و هتل آپارتمان های نزدیک به حرم گزینه خوبی برای اقامت شما در مشهد هستند زیرا نه تنها فاصله اندکی تا حرم دارند بلکه به بیشتر مکان های دیدنی و بازارهای اطراف حرم دسترسی خوبی دارند. اگر علاقه مند به پارک های موضوعی هستید حتما در برنامه خود به پارک ژوراسیک مشهد و پارک علمی پروفسور بازیما مشهد سری بزنید.

پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک چیست؟

پراک ژوراسیک مکانی سرسبز است که شما علاوه بر گشت و گذار با خانواده به ماقبل تاریخی زمانی که موجودات عظیم الجسه ای چون دایناسورها زندگی میکردند سفر میکنید و از این رو قطعا برای کودکان و نوجوانان بسیار مهیج و جالب خواهد بود. همانطور که میدانیم حدود 200 میلیون سال پیش بر روی کره زمین جاندارانی عظیم الجسه وجود داشتند که امروزه نیست در این پارک سعی بر شبیه سازی این جانداران در ابعاد و جثه واقعی خود شده است تا هرچه بیشتر به عظمت و بزرگی آنها پی ببریم حرکت این دایناسورها نیز بسیار منحصر به فرد است حتی در برخی نقاط اجازه سوار شدن کودکان بر روی آنها نیز داده میشود. اگر در شهر مشهد ساکن هستید و یا مسافر این شهر زیبا اید پیشنهاد میکنیم حتما با خانواده زمانی را به دیدن این پارک زیبا و مهیج اختصاص دهید. قطعا برای شما مخصوصا بچه ها نجربه متفاوت و مهیجی خواهد بود.

پارک ژوراسیک در جهان

پارک های ژوراسیک در جهان

پارک های ژوراسیک در تمام جهان از جمله پارک های مهیج و جذاب برای کودکان و نوجوانان بشمار میرود. چهار مورد از این پارک ها در بین تمام پارک های ژوراسیک دنیا بسیار معروف و شناخته شده اند که شامل  پارک‌های ژوراسیک در نزدیکی شهر نیویورک، پارک دایناسورها در آلمان، دنیای دایناسورها در شهر گیاهان فلوریدا و پارک دایناسورها در جزیره کینگ میباشند. این پارک ها با دارا بودن وسایل بازی و انواع دایناسورهای مختلف که در ابعاد حقیقی طراحی و ساخته شده اند، به عنوان بزرگ‌ترین پارک های سرگرم کننده‌ی کودکان و نوجوانان شناخته می‌شوند.

پارک ژوراسیک در ایران

پارک ها ژوراسیک ایران

پارک های ژوراسیک در تهران و مشهد از نمونه های عالی در ایران هستند. پارک ژوراسیک تهران در سال 1392  با مساحتی حدود 30 هزار متر مربع در سعادت آباد تهران احداث گردید  تمام دایناسورها به صورت کاملا طبیعی ساخته شده و در کنار آنها احساس میکنید یک دایناسور واقعی کنارتان ایستاده و ازین رو بسیار هیجان آور است. حدود 28 دایناسور عظیم الجثه در این پارک قرار دارد. در پارک ژوراسیک تهران روش زندگی و خوراک دایناسورها نیز به نمایش گذاشته میشود، این دایناسورها به شکل کاملاً طبیعی طراحی شده‌اند به طوری که قادر هستند پلک بزنند و دست و پای آنها حرکت می‌کند. همچنین یک تخم دایناسور که نوزاد دایناسور از آن بیرون می‌آید و دوباره به داخل فرو می‌رود نیز در این پارک طراحی شده است.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1401/04/13


 

نماد اعتماد الکترونیکی