زائرسراهای ارزان قیمت مشهد

تاریخ انتشار: 1394/02/23

زائرسراهای ارزان قیمت مشهد

شهردار مشهد در مراسم کلنگ زنی احداث زائرسرای ارزان قیمت استان لرستان در مشهد، اظهار داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد مقدس در حال احداث می باشد.

 

 

"سید صولت مرتضوی" ، در سخنان خود احداث این زائرسراها را گامی مهم در جهت تسهیل سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه منور امام هشتم (علیه السلام) برای اقشار بی بضاعت و کم توان مالی دانست. وی ضمن تقدیر از عملکرد "کمیته امداد امام خمینی(ره)"، "سازمان بهزیستی" و "بنیاد مستضعفان" به عنوان ادارات و نهادهای پیشتاز در این زمینه، پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرای این دستگاه ها را قابل قبول ارزیابی نمود.

همچنین در حاشیه  این مراسم، مدیرعامل "بنیاد مرکزی زائر امام رضا(ع)" نیز در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر 9 پروژه پیشتاز در زمینه احداث زائرسراهای ارزان قیمت در مشهد مقدس در دستور کار قرار دارد که عملیات اجرایی 5 زائرسرا آغاز شده و نخستین زائرسرا نیز ظرف 3 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. وی با نام بردن از زائرسراهای کمیته امداد، بهزیستی و همچنین زائرسرای استان خوزستان را به عنوان پروژه های با بیشترین پیشرفت فیزیکی، از آغاز عملیات اجرایی 5 زائرسرای استانی دیگر تا پایان خرداد ماه خبر داد.

"سیدحسین عابدی" در ادامه با اشاره به این که زمین، تراکم و پروانه این زائرسراها به صورت رایگان از سوی شهرداری مشهد در اختیار سازندگان قرار گرفته است، نیمه خرداد ماه را به عنوان آخرین مهلت برای آغاز عملیات اجرایی زائرسراهای باقی مانده اعلام نموده و گفت در صورتی که استان ها و نهادها در مهلت مذکور عملیات اجرایی آغاز نکرده و موجودی حساب خود را به یک چهارم هزینه ساخت وساز نرسانند، زمین مذکور از آنان باز پس گرفته شده و در اختیار سایر دستگاه ها و استان های متقاضی قرار خواهد گرفت.

تاریخ انتشار : 1394/02/23

 

{enamadx}