6 خیابان اصلی برای خرید در مشهد کجاست؟

تاریخ انتشار: 1401/02/10

6 خیابان اصلی برای خرید در مشهد کجاست؟

یکی از جاذبه ها اصلی در هر سفری خرید است. همه ما وقتی به شهر یا کشوری سفر میکنیم دوست داریم از بازارهای آن منطقه چه برای خرید سوقاتی چه برای خرید شخصی دیدن کنیم. اگر مقصد شما در سفر شهر مشهد باشد و هتل های نزدیک به حرم را برای اقامت انتخاب کرده باشید براحتی به برخی از بازارهای سوقات در اطراف حرم مانند بازار رضا مشهد دسترسی دارید. اما باید بدانید همه بازارها و پاساژهای مشهد به همین جا ختم نمیشود بلکه مشهد به لحاظ موقعیت خود در جذب توریست از پاساژها ، مجتمع های تجاری و بازار های زیادی برخوردار است که برخی از آن ها به صورت تخصصی مربوط به یک محصول خاص اند مانند بازارهای مانتو در 17 شهریور مشهد و یا ممکن است متشکل از محصولات و برندهای مختلف باشند که با توجه به نیاز و علاقه شما طبقه بندی شده اند. برای اینکه بتوانید در مدت اقامت خود در مشهد خریدی خوب و مناسب داشته باشید شناخت خیابان ها و پاساژهای مهم مشهد بسیار مهم است . در این مقاله از سایت زواران 6 خیابان اصلی برای خرید در مشهد را به شما معرفی خواهیم کرد.

خیابان جانباز مشهد

یکی از خیابان هایی که در دهه اخیر شاهد ساخته شدن پاساژها و مجتمع های تجاری بزرگ در آن بودیم و تقریبا یکی از خیابان های مهم برای گشت و گذار و خرید است خیابان جانباز است . بیشتر تمرکز پاساژها و مجتمع های تجاری این منطقه در زمینه پوشاک است .و شما براحتی میتوانید در این خیابان چه برندهای اصلی و چه تولیدات داخلی با کیفیت عالی و قیمت مناسب را پیدا کنید . یکی از بزرگترین و در عین حال قدیمی ترین پاساژهای این خیابان مرکز خرید پروما است .که به واسطه کیفیت خوب و قیمت مناسبش بسیار پر طرفدار است. فست فودهای خوب این خیابان یکی از بهترین فست فودهای مشهد اند که میتوانید با خیال راحت از انها استفاده کنید.

پروما مشهد

خیابان سجاد مشهد

یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین خیابانهای مشهد بلوار سجاد است که معمولا با خانه های ویلایی و بزرگش و پارک های سر سبز و زیبایش میشناسیم. مغازه ها و پاساژهای زیادی در بلوار اصلی سجاد وجود دارند که معمولا برای خرید پوشاک و کیف و کفش بسیار مناسب اند و تنوع زیادی دارند. علاوه بر تنوع اجناس بلوار سجاد مشهد کیفیت آنها نیز یکی از مهمترین امتیازات خرید از این منطقه است.

خیابان سجاد مشهد

خیابان هفت تیر و هاشمیه مشهد

این دو خیابان ، در بلوار بزرگ وکیل آباد قرار دارند و در چند سال اخیر شاهد رشد مغازه ها و پاساژهای زیادی در آنها بودیم و برای خرید پوشاک و کیف و کفش تنوع زیادی دارند. یکی از لاکچری ترین و مهمترین برج های تجاری اداری مشهد برج آرمیتاژ در بلوار هفت تیر مشهد متشکل از برندهای مهم و اصلی و بصورت تفکی شده  در هر طبقه برج است که با رفتن به انجا نه تنها خریدی خوب خواهید داشت بلکه از ساعاتی که در آن باشید لذت خواهید برد. رستوران های مهم و اصیل ایرانی مانند رستوران مهستان مشهد و رستوران امیر شاهان بلوار هفت تیر و فست فودهای بلوار هاشمیه جز بهترین ها در تهیه غذا اند.

آرمیتاژ مشهد

خیابان راهنمایی مشهد

خیابان راهنمایی مشهد نیز از آن خیابان های قدیمی و دوست داشتنی مشهد است که به طور قطع همه ما یک بار به آن پا گذاشته ایم. این خیابان که در بلوار احمد آباد است معمولا برای خرید عطر و ادکلن و زیورآلات مناسب است. البته که مانتو فروشی های این خیابان هم جز قدیمی ترین ها و بهترین ها هستند. اگر به دنبال جایی برا پیاده روی و خرید ، با آب و هوای خوب هستید یکی از خیابان های خوب مشهد این خیابان است.

مغازه های خیابان راهنمایی مشهد

خیابان های اطراف حرم

همانطور که قبلا اشاره کردیم خیابان های اطراف حرم که معمولا برای خرید سوقات مشهد مورد توجه اند و بازار رضا مشهد از اولین و قدیمی ترین بازار ها در مشهد است که همیشه شلوغ اند و مسافران و زائران زیای در آنها گشت و گذار دارند. اگر میخواهید پس از زیارت بارگاه امام هشتم از بازارهای محلی مشهد دیدن کنید حتما سری به بازار رضا مشهد بزنید.

بازار رضا مشهد

بلوار امامت مشهد

این بلوار در مجاورت پارک ملت مشهد است و شما در کنار خرید میتوانید به تفریح و گشت و گذار در پارک نیز بپردازید. تمرکز پاساژهای و مغازه های این منطقه بیشتر پوشاک است اما باید بدانید یکی از بزرگترین مجتمع های خرید طلا و جواهر نیز در این منطقه است. فروشگاههای بزرگ این بلوار که در تمام سنین چه مردانه و چه زنانه اجناس با کیفیت و با قیمت مناسب دارند و از جمله بهترین مغازه های این منطقه اند.

بلوار امامت در مشهد

تاریخ انتشار : 1401/02/10

6 خیابان اصلی برای خرید در مشهد کجاست؟ 

{enamadx}