حال و هوای مشهد در ماه مبارک رمضان

تاریخ انتشار: 1401/01/15

حال و هوای مشهد در ماه مبارک رمضان

یکی از ماه های پر فیض که زیارت بارگاه امام هشتم بسیار توصیه شده ماه مبارک رمضان است از این رو بسیاری از شیعیان چه از داخل و چه از خارج از کشور این ماه را برای سفر خود به مشهد انتخاب میکنند ، حال هوای این شهر معنوی در ماه پر فیض رمضان که به ماه میهمانی خدا معروف است بسیار دیدنی است. در این ماه مشهدبه شهری بیش از همیشه زنده تر و خاص تر تبدیل میشود. امسال با تمام شدن تعطیلات نوروز ماه مبارک رمضان در فروردین ماه آغاز شده از این رو با توجه به آب و هوای بهاری شهر مشهد سفرهای ماه مبارک رمضان بسیار بیشتر از چند سال اخیر بوده است. با توجه به اینکه اکثر کسانی که در این ماه وارد مشهد میشوند روزه دار هستند و یکی از آداب روزه در سفر قصد ده روز است به این معنی که بسیاری از زائران بارگاه امام هشتم تصمیم به اقامت ده روزه در مشهد را دارند و در این ده روز میتوانند مانند شهر خود روزه دار باشند و به دلیل سفر روزه های آنها باطل نمیشود. به همین دلیل انتخاب محل اقامت مناسب و مقرون به صرفه که بتوان این مدت را با خاطری آسوده گذراند بسیار مهم است.

رزرو هتل های مشهد در ماه رمضان

سامانه رزرواسیون هتل های مشهد این امکان را به مسافران و گردشگران مشهد داده تا بتوانند از هر مکانی چه داخل کشور و چه دور افتاده ترین مناطق کشور براحتی به بیش از 90 درصد هتل های مشهد دسترسی داشته باشند و براحتی عکس و فیلم های آن هارا با هم مقایسه کنند و بهترین هتل را برای مدت سفر خود انتخاب نمایند. توجه به نکات کلیدی همچون فاصله هتل تا حرم مطهر ، منو پذیرایی هتل ها در ماه مبارک رمضان ، قیمت و خدمات هتل با توجه به تایم زیادی که رزرو میکنید بسیار مهم است. قیمت هتل آپارتمان های نزدیک به حرم در ماه مبارک رمضان بیشتر از سایر ایام است زیرا با توجه به فاصله آنها و خدمات خوبشان مورد قبول بسیاری از زائران و مسافران در مشهد بوده اند. لیست قیمت هتل های مشهد در سایت زواران به صورت جدول برای مقایسه و انتخاب بهتر قرار داده شده تا از این طریق بتوانید هتل مورد نظر خود را راحتتر رزرو کنید.

رزرو هتل های مشهد در ماه رمضان

پذیرایی هتل های مشهد در ماه مبارک رمضان

همانطور که همه ما میدانیم تایم سرو غذا در ماه مبارک رمضان متفاوت است. در این ایام منوها ی افطار بسیار جذاب و متفاوت در هتل ها برای مسافران فراهم میشود تا بتوانند مطابق میل و سلیقه خود افطار کنند. این پذیرایی فقط شامل حال میهمانان و مسافرانی میشود که در هتل اقامت دارند و مدیران و پرسنل هتل ها سعی بر این مهم دارند تا علاوه بر خدمات خوب و شایسته به میهمانان هتل احترام ماه مبارک رمضان حفظ شود. برای آن دسته افراد نیز که در سفر روزه نمیگیرند و یا روزه داری برای سلامتی آنها ضرر دارد نیز مطابق باقی ایام سال سرویس دهی انجام میشود. به این صورت که در ایام ماه رمضان وعده های هتل شامل صبحانه، نهار،شام، افطار و سحری میشود.

منو هتل های مشهد در ماه رمضان

رسم و رسوم ماه مبارک رمضان در مشهد

مراسم ختم کامل قرآن کریم که از ابتدای ماه شروع و سی جزء قرآن تا انتهای ماه رمضان تمام میشود، پیشخوانی ماه رمضان که از گذشته که هنوز رادیو و تلویزیون نبود در بین جوانان وجود داشت و هنوز هم در مشهد پابرجاست، شب نشینی در صحن های حرم و راز و نیاز و خواندن دعاهای مخصوص هرروز در ماه مبارک رمضان ،همچنین مراسم های نیمه دوم ماه مبارک وبرپایی مراسم احیا در شب های قدر ، سفره های افطار حضرت در صحن حرم که هرروزه قبلل از افطار برای زائران و روزه داران پهن است ، نمایشگاه های ماه رمضان همه و همه از جمله رسومی است که سالهاس در این ماه مبارک در شهر مشهد برگزار می شود.

مراسم احیا در شبهای قدر

افطار در حرم مطهر رضوی

در ایام ماه رمضان هر شب حدود 13هزار زائر و مسافر در حرم و نقاط مختلف شهر پذیرایی میشوند ، این پذیرایی به این صورت است که کارت های دعوت و توزیع غذا در میان هتل ها و زائران بارگاه امام رضا از قبل پخش شده و زائران و میهمانان حضرت در آن روز افطار میهمان حضرت هستند و با چای و خرما و نان و پنیر روزه شان را باز میکنند. پس از آن نیز با یک وعده غذای گرم شامل سوپ و برنج و خورشت و ... پذیرایی میشوند.

افطار در صحن حرم رضوی

تاریخ انتشار : 1401/01/15

 

{enamadx}