6 آبشار زیبا در اطراف مشهد

تاریخ انتشار: 1401/02/07

6 آبشار زیبا در اطراف مشهد

یکی از زیباترین پدیده های زمین شناسی آبشار است که آب یک رودخانه با سرعت زیاد به پایین می ریزد. منظره زیبا و صدای دلنشین آبشار و قدرت و عظمتش همه ما را به وجد می آورد و کمتر کسی است که از دیدن آن در وسط کوهستان لذت نبرد. شهر مشهد به دلیل کوهستانی بودن از این پدیده طبیعی برخوردار است و در اطراف شهر آبشار های زیادی میبینیم. اگر اهل مشهد نیستید و قصد سفر به این شهر را دارید حتما سری به آنها بزنید و لذت یک تفریح خانوادگی در دل کوهستان را به خود و خانوادتان هدیه کنید. دراطراف اکثر این آبشار ها سویییت ها و اتاقک هایی برای اقامت وجود دارد اما اگر نخواستید از آنها استفاده کنید میتوانید هتلی مناسب در اطراف حرم و یا در شهر رزرو کنید و یک روز را به تفریح در آبشار بپردازید و پس از آن دوباره به هتلتان برگردید.

برای رزرو هتل و هتل آپارتمان در مشهد میتوانید به سایت زواران مراجعه کنید و بهترین و مناسب ترین هتل های مشهد را مقایسه و از بین آنها انتخاب کنید. در سایت زواران آفر هتل های مشهد را اطلاع رسانی میکنیم تا بهترین هتل را با قیمتی مناسب و خدماتی ارزنده رزرو نمایید.

آبشار آبگرم کلات

یکی از آبشار های شگفت انگیز و زیبا در کلات نادری مشهد آبشارآبگرم کلات نادری است که آب گرم آن نه چندان جوش است که شما را بسوزاند نه آنقدر سرد که فقط مختص فصول گرم سال باشد و شما میتوانید در سرمای پاییز نیز لذت آبتنی در حوضچه آن را تجربه کنید و یا زیر آبشار دوش بگیرید. فضای اطراف آبشار زمین های هموار و مسطحی است که برای چادر زدن و کمپینگ مناسب است. مسیری که باید طی کنید تا از روستا به آبشار برسید مسیری کوهستانی و بسیار زیبا است و پیاده روی خوبی دارد. قبل از رسیدن به آبشار و در مسیر آن با کاروانسرایی تاریخی شاه عباسی رورو میشویم که از دوره صفویان است و با وجود تخریب و فرسایش هنوز هم با شکوه و صلابت است.

آبشار آبگرم کلات در مشهد

آبشار ارتکند مشهد

اگر از مشهد بیرون رفتید و راهی کلات نادری شدید، در منطقه ای کوهستانی به ییلاق ارتکند می‌رسید و آبشار ارتکند را میبینیدکه برای رسیدن به آن نیز است کوهپیمایی کنید. در آنجا دو آبشار زیبا وجود دارد که چشمان را خیره میکند. در این مسیر هم کوه و آبشار میبینیم هم طبیعیت سرسبز و اگر اهل طبیعیت گرد یباشید بسیار مفرح و چشم نواز خواهد بود. بهترین زمان برای رفتن به این منطقه بهار و تابستان است که هوای بسیار مطبوعی را برای رفتن به تفرجگاه شاهدیم و مسافران زیادی را به خود میبیند در فصل سرما بخاطر هوای خشک و سرد بهتر است فکر سفر را از ذهنمان بیرون کنیم.

آبشار ارتکند مشهد

آبشار بار مشهد

در فاصله 55 کیلومتری از نیشابور در رشته کوههای بینالود آبشاری وجود دارد که برای رسیدن به آن باید کوهپیمایی کنید. این آبشار در ارتفاع 1670 متری از سطح دریا قرار دارد و تنها در تابستان و اوخر بهار مناسب تفریح است. این منطقه به علت وجود پوشش گیاهی گوناگون، نظر گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است. جالب است بدانید که آبشار بار به صورت پلکانی بوده و ارتفاع آن در یک مکان قابل مشاهده نیست.

آبشار بار مشهد

آبشار اخلمد

در شمال شرقی ایران در شهرستان چناران، 60 کیلومتری مشهد در جاده چناران و قوچان قرار دارد  و در میان کوههای بینالود روستایی بنام اخلمد قرار دارد که در زمستان بسیار سرد و د تابستان هوایی مطبوع دارد و دارای چهار آبشار زیبا است. اگر به مشهد سفر کردید و یا ساکن این شهر هستید حتما یک روز را ببه رفتن به این منطقه خوش آب و هوا اختصاص دهید. مسیر رسیدن به آبشارها کوهستانی است و باید از رودخانه عبور کنید.به همین علت است که بسیار مهیج و متفاوت است.

آبشار اخلمد مشهد

آبشار دره آل مشهد

در 45 کیلومتری شمال شرقی مشهد و در فضایی رویایی و جادویی پوشیده شده از درختان انجیر وحشی آبشاری وجود دارد بنام آبشار دره آل.این منطقه به اندازه ای زیبا و تفاوت است که گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده و در دل خود 5 آبشار را جای داده است.

آبشار دره آل مشهد

آبشار قره سو

یکی دیگر از آبشارهای زیبایی منطقه کلات که در 5 کیلومتری کلات نادری قرار دارد و دارای آبشارهای کوچک و متعدد است آبشار قره سو مشهد است. یک ویژگی جالب در این آبشارها وجود نردبان در کنار آبشار است که میتوانید به وسیله آن به بالای آبشار بروید و مسیر حرکت آب را از بالا نظاره کنید.

آبشار قره سو مشهد

 

تاریخ انتشار : 1401/02/07

 

{enamadx}