زیباترین جاذبه های طبیعی اطراف مشهد

تاریخ انتشار: 1401/02/17

زیباترین جاذبه های طبیعی اطراف مشهد

استان خراسان و شهر مشهد یکی از زیباترین طبیعت های ایران را داراست، از ییلاقات اطراف بگیر تا دشت های سرسبز حوالی کوه های هزار مسجد، همگی جز مناطق بکر و طبیعت های زیبایی است که دیدن آنها و وقت گذرانی در آنها خاطرات خوبی را برای شما به ارمغان می آورد. اگر قصد سفر به مشهد و استان خراسان رضوی را دارید و اهل طبیعت گردی هستید این مژده را به شما میدهیم که مقصد خوبی را برای سفرتان انتخاب کرده اید. به دلیل آب و هوای چهار فصلی که این منطقه دارد در تمام ایام سال میتوانید از مناطق طبیعی دیدن کنید اما بهترین زمان برای سفر به مشهد از اردیبهشت ماه تا انتهای آذر است که براحتی بتوانید ساعات زیادی را در طبیعت بگذرانید. گشت و گذار دراین مناطق از جمله ارزان ترین تفریحات  مشهد به حساب می آید و شما با هزینه ای اندک ساعات خوشی را سپری خواهید کرد. آشنایی با طبیعت های بکر مشهد مستلزم زمان و وقت زیادی است و حتی کسانی که در مشهد زندگی میکنند نیز همه آنها را ندیده اند اما در این مقاله از سایت زواران ما سعی میکنیم تا برخی از زیباترین و بکر ترین طبیعت های اطراف مشهد را به شا معرفی کنیم تا اگر قصد سفر به این شهر را دارید براحتی از آنها دیدن کنید.

دشت ارغوان مشهد

ارغوان درختی است که بر روی آن شکوفه‌‌‌های بنفش، صورتی و برگ‌‌‌هایی به شکل قلب رشد می‌‌‌کند و از آن جایی که ظاهر زیبا و خاصی دارد و به درخت عشق نیز معروف است اگر در اردیبهشت ماه به مشهد سفر کردید یکی از زیباترین لوکیشن های اطراف مشهد دشت ارغوان یا ارغوان دره مشهد است که در چهار کیلومتری شهر طرقبه در مسیر طرقدر به روستای کلاته آهن است و یک ماه از سال را پوشیده شده از ارغوان های خوش رنگ و چشم نواز.به لحاظ موقعیت جغرافیایی این منطقه آب و هوای خنک تری نسبت به شهر مشهد دارد به همین علت یکی از مقاصد سفر در روزهای سر سبز و بهاری اردیبهشت ماه دره ارغوان زیبا است که علاوه بر آب و هوای خوبش رنگ های زیبایی را میهمان چشمانتان میکند.

ارغوان دره مشهد

آبشار دره آل مشهد

یکی از آبشارهای زیبا در اطراف مشهد برای دوست داران طبیعیت آبشار دره آل است که در مسیر کلات نادری واقع شده و با جریان آب دائمی که از کوه های هزار مسجد سرچشمه میگیرد جز زیباترین طبیعت های بکر اطراف مشهد است. این دره در نزدیکی روستای آل از دهستان چولایی خانه در شمال شرقی مشهد و در مسیر کلات است و دارای 5 آبشار زیباست که در زمان بارندگی های شدید آب دارند.

آبشار دره آل در مشهد

دره شمخال مشهد

دره به فرورفتگی میان دو کوه گفته میشود وقتی در یک جهت گسترش یافته باشد، برخی دره ها از حرکت رودخانه در مسیر جریان آب شکل میگیرند، دره شمخال نیز از همین دسته دره های رودخانه ای است که بخشی از آن آب از درونش میگذرد و یکی از زیباترین و رازآلودترین دره های ایران با آب و هوای معتدل است . دره شمخال با دیواره‌های بلند و عرض کم، طبیعتی کم‌نظیر و خاص دارد، طول این دره 18 کیلومتر و ارتفاع دیواره اش هم 200 متر است .اگر اهل طبیعت گردی هستید و قصد سفر به مشهد را دارید حتما یک روز را برای دیدن این دره زیبا وقت بگذارید.

دره شمخال مشهد

چهلمیر

یکی از زیباترین و بکر ترین طبیعت های اطراف مشهد که در نزدیکی شهرستان درگز است چهلمیر است. این منطقه بکر و محافظت شده است و جز پارک ملی تندوره  میباشد ، تماشای این منطقه شما را به یاد توصیف بهشت می اندازد و سر ذوقتان می آورد.این دره خوش آب و هوا در ١٥ کیلومتری شمال شرقی کشور و در نزدیکی مرز کشور ترکمنستان قرار دارد. بارش های سالانه در این منطقه زیاد بوده و دمای این بخش در فصل زمستان به بیش از منفی ٢٠ درجه می رسد. وجود برف در تمام فصول سال در بخش هایی از چهلمیر، سبب افزایش جذابیت منطقه شده است.

چهلمیر در اطراف مشهد

امرودک

امرود به معنی گلابی است و شاید درختان خوشبو این منطقه باعث این نام شده است، این درختان خوشبو در این منطقه به فراوانی یافت میشود. کوه های سر به فلک کشیده در یک طرف و در سمت دیگر درختان و باغ ها ساعت ها شما را مدهوش میکند. رودخانه امرودک که یکی از بزرگ‌ترین رودخانه‌های مشهد است . برای رسیدن به این منطقه باید در بلوار شاهنامه مشهد از دوربرگردان قبل هارونیه دور بزنید ، این روستا آخرین روستا در مسیر گردشگری  مجموعه آرامگاه فردوسی است.

امردک مشهد

 

تاریخ انتشار : 1401/02/17 

نماد اعتماد الکترونیکی