جاذبه های گردشگری شهر مشهد

تاریخ انتشار: 1396/12/21

جاذبه های گردشگری شهر مشهد

کی از شهرای ایران که به عنوان پایتخت مذهبی کشور شناخته میشود شهر مشهد است.شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه امام رضاع سالانه مسافران زیادی را در خود جای میدهد.که فقط مختص ایران نیست و از کشورهای دیگر نیز گردشگران بیشماری سالانه از این کلان شهر دیدن میکنند.به همین دلیل است که مشهد در جنبه های گردشگری نیز نمود هایی داشته است.
وجود پارک های زیبا ، مراکز فرهنگی و تفریحی، پارک های آبی، موزه های طبیعی، مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا و مراکز خرید همه و همه باعث شده تا مشهد از هر جنبه ای رضایتمندی گردشگران خود را فراهم آورد

یکی از شهرای ایران که به عنوان پایتخت مذهبی کشور شناخته میشود شهر مشهد است. شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه امام رضا(ع) سالانه مسافران زیادی را در خود جای میدهد که فقط مختص ایران نیست و از کشورهای دیگر نیز گردشگران بیشماری سالانه از این کلان شهر دیدن میکنند. به همین دلیل است که مشهد در جنبه های گردشگری نیز نمود هایی داشته است.
وجود پارک های زیبا ، مراکز فرهنگی و تفریحی، پارک های آبی، موزه های طبیعی، مناطق ییلاقی و خوش آب و هوا و مراکز خرید همه و همه باعث شده تا مشهد از هر جنبه ای رضایتمندی گردشگران خود را فراهم آورد.
در این مطلب برخی از مکان های دیدنی مشهد را به اختصار معرفی میکنیم:
پارک ملت
امکان ندارد به مشهد بیایید و چشمتان به چرخ و فلک پارک ملت نیافتد. این چرخ و فلک بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و هجدهمین در دنیا است. پارک ملت نیز مجموعه ای بزرگ و قدیمی از فضاهای سبز و زیبا ،شهربازی، زمین چمن برای فوتبال ...،کتابخانه،استخر شنا و دریاچه های زیبا است.
باغ پرندگان مشهد
یکی دیگر از نقاط پر طرفدار مشهد که گونه های زیادی از پرندگان کمیاب را در خود جای داده است و برای کودکان بسیار هیجان انگیز است باغ پرندگان مشهد است. جدا از وجود پرندگان زیبا ، این باغ پوشیده شده از درختان سر به فلک کشیده ، آبشارها، گل های رنگارنگ ،آلاچیق و پل های چوبی زیبا که منظره ای بکر و زیبا را ساخته است.
مناطق ییلاقی طرقبه و شاندیز
شهر مشهد مناطق ییلاقی خوش آب و هوای زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها شهر طرقبه و شاندیز است که هر کدام از آنها زیبایی ها و مکان های تفریحی زیبایی دارد.
طرقبه با داشتن روستاهای زیبا ، فروشگاه های صنایع دستی و سوغات، باغات میوه و مکان های تفریحی همچون سد چالیدره و بند گلستان و دره ارغوان از محبوببیت زیادی برخوردار است. هوای دلنشین آن به خصوص در نیمه اول سال روح انسان را نوازش میکند.
شاندیز نیز با داشتن آبشارها و رودخانه های طبیعی و بزرگ، دره ها و درختان بلند،و صدای زیبای پرندگان همچون تابلویی زیبا همه چیز را در برگرفته و برای یک روز خاطره انگیز در دامان طبیعت بهترین انتخاب است.علاوه بر این ها حتما از دیزی و شیشیلیک این مناطق امتحان کنید زیرا از لحاظ رستوران ها و غذاهای خوشمزه این مناطق حرف اول را می زنند.
از دیگر مکان های دیدنی موزه ها و مکان های تاریخی همچون آرامگاه فردوسی، موزه نان ، موزه نادری ، حمام مهدی قلی بیک ، پارک علمی پروفسور بازیما است که اگر فرصت داشتید حتما از آنها دیدن کنید.
پارک آبی
از جمله مراکز هیجان انگیز مشهد پارک های آبی مشهد است که در نقاط مختلف مشهد وجود دارد. پارک آبی ایرانیان، موج های آبی، موج های خروشان همه از جمله پارک هایی هستند که میتوانید برای داشتن یک روز مهیج  به آنها سر بزنید
مراکز خرید
یکی از شهرهایی که به دلیل حجم زیاد مسافر در طول سال دارای مراکز خرید و مجتمع های تجاری بزرگ و شیک است  شهر مشهد است. مجتمع زیست خاور،الماس شرق، پروما،کیان سنتر، آلتون،آرمیتاژ و بازارهای قدیمی همچون بازار جنت و بازار رضا همه و همه برای یک روز تفریحی و خریدی خوب مناسب است .
سوغات مشهد
ارزشمندترین سوغاتی مشهد «زعفران» است. این محصول یکی از گرانبهاترین تولیدات کشاورزی کشور است، که خراسان بیشترین سهم را در تولید آن دارد. زرشک نیز بعد از زعفران سوغات خوبی از مشهد است.خشکبار نیز در کنار آنها معمولا در مغازه های فروش سوغات به چشم میخورد.
نبات و نقل، نخود و کشمش، مهر و جانماز نیز از جمله سوغات مشهد است.
برای یک سفر خوب و اقامت راحت در مشهد میتوانید از هتل ها و هتل آپارتمان های واقع در اطراف حرم استفاده کنید. در محدوده حرم هتل های زیادی وجود دارد که مطابق با هر سلیقه ای است شما میتوانید با توجه به بودجه خود در این منطقه هم سوئیت های ارزان پیدا کنید ،هم از هتل
آپارتمان های متوسط استفاده کنید و هم هتل های 5 ستاره و لوکس را انتخاب کنید .
برای یک اقامت راحت و مناسب با نیاز و تقاضای خود در مشهد بهتر است قبل از هر چیز هتل مناسب خود را رزرو نمایید، اینکار با توجه به حجم وسیع هتل ها و منوها و قیمت های مختلف کار راحتی نیست، به خصوص که مسافران به همه هتل های مشهد و امتیازات هر هتل آگاهی ندارند.برای این بهتر است قبل از سفر به مشهد هتل مناسب را رزرو نمایید تا در بدو ورود خسته و کلافه به دنبال محل مناسبی برای استراحت و اقامت نباشید و در شهر بزرگ مشهد سرگردان نشوید.  وبسایت زواران برای راحتی حال مسافران عزیز تمام هتل های مشهد را با قیمت ها و امتیازات مختلف در خود جای داده تا هر مسافری با هر توان مالی و هر نیازی بتواند ازین سایت به عنوان مرجعی کامل از هتل ها استفاده کند. همچنین مشاوران و رزرواسیون سایت زواران در تمام ساعت شبانه روز دلسوزانه شما را برای اقامتی راحت و مناسب با قیمت های ارزان راهنمایی میکنند.
از دیگر امتیازات سایت زواران که این وبسایت را از دیگر وبسایت های رزرواسیون متمایز ساخته است سیستم یک شب پرداخت سایت میباشد ، شما میتوانید با پرداخت فقط یک شب از اقامت خود کل روزهای اقامت خود را رزرو نمایید و مابقی مبلغ پرداختی خود را پس از ورود به هتل پرداخت نمایید.
نماد اعتماد الکترونیکی که در بالای سایت زواران وجود دارد گواه بر مورد اطمینان بودن این سایت است.شما میتوانید با خیال راحت از محل اقامت خود و هتل انتخابی برای یک سفر لذت بخش آماده شوید.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/21 

{enamadx}