اقدامات سازمان گردشگری در مشهد

تاریخ انتشار: 1401/02/06

اقدامات سازمان گردشگری در مشهد

حتما جمله سفر غذای روح انسان است را شنیده اید؟  یکی از انگیزه های همه ما برای سفر دور شدن از زندگی روزمره و کار و فعالیتی است که در طول سال به آن مشغول هستیم تا به این طریق انرژی و توان خود را بالا ببریم و روحیه قویتری داشته باشیم. یکی از شهرهایی که مقصد بیشتر مسافران داخلی و خارجی است شهر مشهد است، این شهر زیبا با توجه به وجود بارگاه منور رضوی و حال و هوای معنوی اش بسیار محبوب و مورد توجه است. در گذشته تنها انگیزه سفر به مشهد زیارت امام هشتم بود و با توجه به همین امتیاز ارزشمند شهرداری مشهد و گردشگری این شهر شروع به ساختن و احداث مکان های تفریحی، فرهنگی و گردشگری کردند تا از این پتانسیل مثبت مشهد در جهت رشدو توسعه شهر و اشتغال زایی کمک بگیرند. اقداماتی مفید و سازنده که رفته رفته چهره شهر را تغییر اده و امروزه شهر مشهد به عنوان یکی از توریستی ترین شهر های ایران شناخته میشود.

سازمان گردشگری و هتلداری در مشهد

اگر بخواهیم تک تک فعالیت هایی که در چند دهه اخیر در این کلان شهر مذهبی رویداده را بیان کنیم ساعتها زمان میبرد اما شاید بتوان بهترین و مهمترین قسمت آن را افزایش و رشد روز افزون هتل ها و هتل آپارتمان های نزدیک به حرم دانست که سبب شده تا اقامت در این شهر برای میهمانان و مسافرانش دغدغه محسوب نگردد و هر کس با هر توان مالی بتواند براحتی به مشهد سفر کند. زمانی که شما مدتی را در یک شهر دیگر میگذرانید اولین و اساسی ترین بخش نیازهایتان را مد نظر قرار میدهید و قبل از هرچیز به انها توجه میکنید، داشتن محل اقامت مناسب برای زمان های استراحت یکی از مهمترین این نیازها است که با توجه به این موضوع که بیش از نیمی از هتل های کشور در شهر مشهد مسقر هیتند این مهم برای مسافران برطرف گردیده است. علاوه بر آن روی کار آمدن سایت های آنلاین رزرواسیون هتل های مشهد به شما این امکان را میدهد در هر زمان از شبانه روز براحتی محل اقامتی مناسب برای خود و خانوادتان انتخاب کنید. اینکار به شما کمک میکند تا از بین هزاران هتل و هتل آپارتمان در نزدیکی حرم و یا در مرکز شهر بهترین و مناسب ترین آنها را پس از مقایسه انتخاب کنید و یا از آفرهای هتل های مشهد با خبر شویم و هزینه های سفرمان را مدیریت کنیم.

هتل های مشهد

مراکز تفریحی و گردشی مشهد

از بحث انتخاب محل اقامت که بگذریم دیگر مشهد مانند گذشته به زیارت حرم خلاصه نمیشود و از این جهت در چند سال اخیر مراکز تفریحی، پاساژها و مجتمع های خرید، پارک ها و مکان های بازی در مشهد رشد چشمگیری داشته، و نه تنها مسافران این شهر که حتی مردم ساکن مشهد نیز شاید فرصت رفتن به تمام آنها را نداشته باشند و خیلی از آنها را ندیده باشند. بزرگترین پارک های آبی مشهد که اولین در سطح کشور بودند مانند موج ها ی آبی ، برج های تجاری و اداری همراه با برندهای معروف و معتبر برای خرید مانند برج آرمیتاژ، پارک های وسیع و زیبا در سطح شهر مانند پارک جنگلی وکیل آباد ، احداث رستوران های مختلف و فست فودهای بسیار عالی و درجه یک و هزاران مثال دیگر از جمله دستاوردهای مهم در زمینه افزایش ورود گردشگران چه از داخل کشور و چه از بیرون از مرزهای کشور به مشهد بوده است.

مراکز تفریحی مشهد

توسعه و بهره برداری از طبیعت در مشهد

یکی از بهترین و موفق ترین پروژه های سازمان گردشگری در مشهد  توسعه و بهره برداری از مکان ها و لوکیشن های طبیعی در اطراف مشهد برای جذب توریست است. مشهد به لحاظ کوهستانی بودن و همچنین آب و هوای متفاوتش و طبیعت های زیبایی که دارد ، بسیار مورد توجه است و با اندکی فکر و برنامه ریزی میتوان از آن ها به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های تقریحی شهر و جذب توریست استفاده کرد. معرفی طبیعت های بکر مشهد به مسافران و استقبال آنها از این مکان ها مسئولان محترم شهری را بر آن داشت تا بیشتر و بهتر از این فضاها در جهت جذب توریست استفاده کنند.

طبیعت در مشهد

تاریخ انتشار : 1401/02/06


 

{enamadx}