جاذبه های گردشگری مشهد

تاریخ انتشار: 1397/04/30

جاذبه های گردشگری مشهد

اگر بخواهیم لیستی از جاذبه های گردشگری مشهد ارائه نماییم، یک لیست بسیار بلند بالا می شود که قطعا در این مطلب نمی گنجد. در این مطلب به معروف ترین های آن اشاره می نماییم. قطعا اولین و مهم ترین جاذبه گردشگری مشهد، حرم مطهر امام رضاست که یک جاذبه فرهنگی مذهبی بسیار ارزشمند محسوب می گردد.  اما بسیاری افراد فقط مشهد را با حرم مطهر امام رضا می شناسند و نمی دانند این شهر آثار تاریخی، جاذبه های طبیعی و تفریحی فراوانی را نیز در کالبد خود جای داده است. قطعا افرادی که برای زیارت حضرت رضا به مشهد سفر می کنند می توانند از این جاذبه ها نیز استفاده کرده و سفری خاطره انگیز به این شهر داشته باشند.

یکی از بهترین جاذبه های تفریحی شهر مشهد، پارک ملت می باشد که بزرگ ترین پارک این شهر است. مساحت این پارک ۷۲ هکتار بوده و بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه در این پارک قرار دارد. شهر بازی این پارک برای خانواده هایی که فرزند دارند بسیار مناسب می باشد.

پارک ملت مشهد

باغ موزه نادری نیز یکی از جاذبه های تاریخی مشهد است. حوالی چهارراه شهدا و داخل باغ نادری و در کنار آرامگاه و مجسمه نادر شاه افشار و سربازانش، موزه ای واقع است که به ویژه برای پسر بچه ها و علاقه مندان تاریخ بسیار جذاب است. انواع شمشیر، کلاه خود، سپر و نیزه را در این موزه می توان مشاهده کرد.

باغ موزه نادری مشهد

پارک کوهسنگی نیز از معروف ترین جاذبه های مشهد است. در دل دو رشته کوه سنگی در جنوب غربی شهر مشهد این جاذبه گردشگری و تفرجگاه ساکنین مشهد و مسافران دیده می شود که در ایام مختلف سال مراجعه کننده فراوان دارد. این پارک قدیمی و مثلثی شکل که به کوهسنگی مشهور است بعد از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی پر بازدید ترین مکان شهر توریستی مشهد به حساب می آید. از نظر تاریخی نیز شاه عباس در ۱۶ سالگی در این مکان تاج گذاری کرده است. مهندسان با الهام از بنای هارونیه و عمارت خورشید، در پارک کوهسنگی، ساختمانی طراحی کرده اند که موزه بزرگ خراسان رضوی نام گرفته است.

کوهسنگی مشهد

همچنین پارک وکیل آباد از تفرجگاه های قدیمی و زیبای شهر مشهد است که در  جنوب غربی شهر مشهد و انتهای بولوار وکیل آباد واقع شده است. پارک وکیل آباد به علت قدمت خود و قرار گرفتن در دره ای با صفا و هوای مطبوع از دیر باز مورد توجه گردشگران و همچنین افراد مقیم در مشهد بوده است. در جوار این پارک، باغ وحش وکیل آباد نیز قرار دارد که حیوانات بسیار نادری در آن نگهداری می شود و گردشگران زیادی را جذب می نماید.

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

همان طور که عرض شد در یک مطلب فقط می توان به تعداد معدودی از جاذبه های مشهد اشاره کرد و بسیاری از موارد را نمی توان در آن گنجاند. بهتر است با استفاده از خدمات سایت معتبر زواران، محل اقامت مناسبی در مشهد رزرو کرده و با سفر به این شهر با در نظر گرفتن زمان کافی از تک تک دیدنی های این شهر بازدید فرمایید.
 

تاریخ انتشار : 1397/04/30 

{enamadx}