مکان های تفریحی در اطراف مشهد که تابحال نام آنها را نشنیده اید!

تاریخ انتشار: 1401/02/28

مکان های تفریحی در اطراف مشهد که تابحال نام آنها را نشنیده اید!

وقتی صحبت از مشهد میشود و مکان های تفریحی و گردشی آن، برای بعضی ها تفریحات و مراکز تفریحی احداث شده در سالهای اخیر مورد نظر است و برای بعضی دیگر جاذبه های طبیعی اطراف مشهد. اگر شما هم به دنبال جاذبه های طبیعی و مکان های زیبا اما بکر برای گردش و تفریح خود هستید این مقاله از سایت زوراران را از دست ندهید زیرا قصد داریم چند مورد از مکان های تفریحی در اطراف مشهد که تاحالا نامشان را نشنیده اید را به شما معرفی کنیم. گشت و گذار و تفریح در طبیعت بکر و آب و هوای دلچسب آن برای همگان لذت بخش است، اگر برای مسافرت شهر مشهد را انتخاب کرده اید باید بدانید این شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی و آب و هوای منحصر به فردش از زیباترین جاذبه های طبیعی برخوردار است. طرقبه و شاندیز دو مورد از همین مکان های تفریحی در اطراف مشهد است که کمتر کسی پیدا میشود که یکبار نرفته باشد. اما ما میخواهیم مکان هایی را به شما معرفی کنیم که حتی شاید تابحال نامشان را نشنیده اید. فراموش نکنید مکان های تفریحی و بکر مشهد علاوه بر آب و هوای مطلوب و زیبایی جزء ارزاترین تفریحات مشهد شناخته میشوند زیرا برای دیدن آنها ورودی یا هزینه مازادی پرداخت نمیکنید.

چشمه گیلاس مشهد

در فاصله 25 کیلومتری چناران روستایی زیبا و خوش آب و هوا بنام چشمه گیلاس وجود دارد که در آن چشمه ای است که در تمام فصول سال پر آب است و هیچگاه خشک نمیماند. این چشمه زیبا یکی از مکان های تفریحی و گردشی استان به شمار میرود و در روستای چشمه گیلاس واقع شده است. هوای خنک و دلچسب این روستا گردشگران و طبیعت دوستان زیادی را به سمت خود جلب میکند. این چشمه به دلیل وجود آب در تمام فصول در اطراف خود حوضچه هایی بوجود آورده که برای آب تنی و شنا بسیار مناسب اند.

چشمه گیلاس در مشهد

برج رادکان چناران

یکی دیگر از جاهای دیدنی در اطراف مشهد برج رادکان است که در 26 کیلومتری چناران واقع شده است. این برج حدود 25 متر ارتفاع دارد و از نظر ظاهری شبیه به برج شمس العماره تهران است. برج رادکان دارای بدنه ای استوانه ای شکل است و سقفی مخروطی دارد. جالب است بدانید با اینکه برج رادکان در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است اما کمتر کسی آنرا دیده است.

برج رادکان در مشهد

دره هفت غار

یکی از شهر های اطراف مشهد که با توجه به تاریخ طولانیش جاذبه های زیادی را در خود جای داده نیشابور است ، این شهر زیبا با تمام جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای زیبایش نماد تاریخ و فرهنگ ایرانیان است. دره هفت غار یکی از همین جاذبه های طبیعی در نیشابور است. شاید با شنیدن نام این دره تصور کنید هفت غار در این منطقه وجود دارد اما در واقع اینطور نیست و این دره که در شمال نیشابور قرار دارد به دلیل هفت وادی و یا هفت تنگه به این نام معروف شده است. شرایط آب و هوایی دلنشین و جلوه های خاص و بکر منطقه باعث جذب گردشگران زیادی به این ناحیه شده است و هر ساله گردشگران و کوهنوردان زیادی را برای تماشا به این منطقه میکشاند.

دره هفت غار در اطراف مشهد

 

آرامگاه ارسلان جاذب

 

آرامگاه ارسلان جاذب در جنوب مشهد و در نزدیکی راه فریمان و نیشابور قرار دارد و به ایاز معروف است. ارسلان جاذب یکی از سرداران سلطاان مسعود غزنوی و از شیفتگان فردوسی بوده است و این مقبره به عنوان یکی از قدیمی ترین بناهای دوران اسلامی خراسان شناخته میشود. آرامگاه ارسلان جاذب در منطقه تاریخی سنگ بست قرار دارد. این بنای مربع بر پایه دیوارهای ضخیمی، استوار شده‌است و از هر سو یک در دارد.

آرامگاه ارسلان جاذب

 

منطقه ییلاقی اسفنجیر

در 200 کیلومتری شهر مشهد روستایی ییلاقی وجود دارد که به دلیل داشتن آب فراوان از باغ ها و مزارع پرباری برخوردار است و از همین رو آب و هوای معتدلی نیز دارد. این روستا بر روی دو تپه قرار دارد و از وسط آن رودخانه ای عبور میکند و صحنه ای جذاب را به وجود می آورد که زیبایی روستا را دو چندان کرده است و سوژه زیبایی برای عکاسی بشمار میرود. تپه ای دیگری بنام دربند در شمال روستا وجود دارد که همیشه سرسبز و پر آب است و گردشگران زیادی برای تماشای این منطقه به آنجا سفر میکنند. از جمله جاذبه های دیگر این منطقه زیبا چشمه آب معدنی با خواص درمانی بیشمارش مانند روماتیسم است که توجه گردشگران زیادی را به خود معطوف کرده است.

روستای ییلاقی اسفنجیر

تاریخ انتشار : 1401/02/28

 

{enamadx}