کویر گردی در اطراف مشهد

تاریخ انتشار: 1401/02/26

کویر گردی در اطراف مشهد

یکی از تفریحات مهیج و متفاوت برای کسانی که عاشق طبیعت بکر هستند کویر گردی است. شهر مشهد با توجه به آب و هوای چهار فصل خود و همچنین موقعیت جغرافیایی منحصر به فردش که در امتداد رشته کوههای بینالود قرار گرفته است از زیباترین جاذبه های طبیعی برخوردار است که یکی از آنها کویر های اطراف مشهد و در دل استان خراسان است. کویر گردی از جمله  تفریحات جذاب در فصل بهار است زیرا هوا هنوز خیلی گرم نشده و از طرفی از سرمای هوا هم کاسته شده است. درست است که در قدیم شهر مشهد را تنها به وجود بارگاه امام هشتم می شناختند و اکثر مسافران این شهر به قصد زیارت به این شهر سفر میکردند اما امروزه این شهر مذهبی به یکی از پایگاههای گردشگری ایران مبدل شده به طوریکه هر ساله هزاران نفر برای گشت و گذار به این شهر سفر میکنند و با توجه به پتانسیل این کلان شهر زیبا سفری خاطره انگیز و مهیج را برای خود خواهند داشت . یکی از این تفریحات که جز ارزانترین تفریحات مشهد محسوب میشود کویر گردی است. اگر شما هم عاشق کویر و شب های زیبایش هستید این مطلب مخصوص شما گردآوری شده است. در این مقاله سعی کرده ایم تا برای راحتی شما کویر های زیبای اطراف مشهد را به اختصار معرفی کنیم تا با توجه به خواست خود برای سفرتان برنامه ریزی خوبی داشته باشید. هدف ما در سایت زوراران فراهم آوردن سفری خاطره انگیز و اقامتی راحت در شهر مشهد با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برای میهمانان و مسافران این شهر است.

کویر بشرویه

یکی از زیباترین کویر های اطراف مشهد کویر بشرویه است که دمایی بین 27 تا 49 درجه را داراست. این کویر با زیبایی منحصر به فردش همه گردشگران را شگفت زده میکند.در مرکز این کویر تپه های ماسه ای وجود دارد که برای همگان جذاب است اما حتما برای دیدن کویر بشرویه از یک راهنمای محلی کمک بگیرید زیرا ممکن است در دل کویر گم شوید. حیوانات زیادی از جمله شغال، گرگ، روباه شنی، گربه شنی، انواع آگاما و جکو، افعی شاخدار، تیر مار، مار جعفری و مار شتری در دل این کویر زندگی میکنند.

کویر بشرویه در اطراف مشهد

کویر حلوان

 یکی از کویر های زیبا و دیدنی در استان خراسان جنوبی با وسعتی حدود 750 کیلومتر مربع که از مقاصد ویژه برای کویر گردی و طبیعت گردی است کویر حلوان است. این کویر زیبا در شهرستان طبس و در کنار روستای تاریخی حلوان قرار دارد و به همین دلیل به این نام شناخته شده است. یکی از ویژگی های این کویر برخلاف کویر های دیگر وجود معادن بسیار است که سبب تشکیل جاده های خاکی در این منطقه شده است و باعث شده تا راه رسیدن به دل این کویر صعب العبور نباشد. کویر حلوان هم دارای پوشش حیوانی و هم گیاهی قوی است.

کویر حلوان

کویر مزینان

کویر مزینان در کنار روستایی با همین نام  از توابع شهر داور زن واقع در استان خراسان رضوی است اسن کوسر زیبا با دیدنی های بسیار و شب های خیال انگیزش در نزدیکی روستای تاریخی مزینان واقع شده است اما متاسفانه علی رغم پتانسیل بالایی که برای جذب گردشگر دارد گم نام مانده است. این روستای زیبا زادگاه دکتر علی شریعتی است.

کویر ازمیغان

کویر ازمیغان بهشتی در قلب کویر ایران است.در 40 کیلومتری شهرستان طبس روستایی زیبا قرار دارد که ساکنانش به کشاورزی و داکپردی مشغولند و از زیباترین مناطق گردشگری طبس بشمار میرود. وجود رودخانه های دائمی این روستا را متمایز از سایر روستاها ساخته است. و از لحاظ تنوع گیاه در منطقه نمونه است. در این روستا در کنار محصولاتی مانند نخل و مرکبات برنج نیز تولید میشود. ترکیب بی نظیر شالیزارهای سبز و نخلستان های جنوب شگفتی آفرین است.

کویر ازمیغان

کویر ریگ جن

این کویر به دلیل فاصله از منابع آب یکی از خلوت ترین کویر های جهان نام گرفته است و برای دیدن از آن حتما باید از راهنما کمک بگیرید. کویر ریگ جن از تپه های شنی و باتلاق های نمکی پوشیده شده است . اگر به این کویر رفتید از قلعه انارک و روستای عشین حتما دیدن کنید.

کویر ریگ جن

تاریخ انتشار : 1401/02/26
 

{enamadx}